Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук

До змісту 


Максим  27.05.2017 12:03
Тільки не "Гришки", а "Грушки".

Перейти до статті №2909

Антоніна Просєкова  27.05.2017 09:28
продовження
генерал-губернатора дозвіл на виїзд Шевченка з Києва, один із знайомих поета записав до його альбома проникливий витвір народної лірики - пісню "Взлетів орел попід небо...". У ці ж дні Тарас Григорович записав текст російської народної пісні "В Малороссии родилась" та українську народну пісню "Та головонько моя бідна...".
Шевченко високо цінував справжню народну пісню і не терпів всіляких підробок під неї, на кшталт творів "під Сарті" та інших "італійсько-малоросійських компози торів"...".

Перейти до статті №1696

Антоніна Просєкова  27.05.2017 09:12
До Дня Києва пропоную уривок "ПЕРЕД ВІД'ЇЗДОМ" з книжки Петра Жури "Шевченківський Київ": "Лише два тижні прожив Шевченко в Києві 1859 року, а ці лічені київські дні були так густо насичені зустрічами з однодумцями, з друзями по спільній справі, що тим сучасникам, які потім згадували про поета, здалися трохи не добрим місяцем... Поет зібрався повертатися назад. Довідавшись від М.О. Андрієвського про те, що "справа" його вирішена позитивно, він з'явився до віце-губернатора П.Д. Селецького, якого знав ще з сорокових років, і попросив дозволу повернутися в Петербург. Селецький, котрий виконував тоді обов'язки цивільного губернатора, не відважився вирішити це питання особисто. 8 серпня він написав генерал-губернаторові Васильчикову: "Викликаний у м. Київ на пропозицію Вашого високопревосходительства від 18 минулого липня за № 2714 академік Тарас Шевченко звернувся до мене з проханням дозволити йому виїхати в С.-Петербург. Прохання це маю честь подати на розгляд Вашої світлості, просячи розпорядження про дозвіл".
А поету "отой поганий Селецький", як його називав Шевченко, сказав, що треба ждати остаточного дозволу генерал-губернатора. І доводилося чекати... Але поет ці дні чекання заповнив роботою. Продовжував писати поему "Марія", записував від друзів народні пісні. Так, у той день, коли Селецький просив у ге

Перейти до статті №1696

admin  22.05.2017 10:14
Дякуємо. Виправили "Передмістова" на "Передмістна".

Перейти до статті №2903

Антоніна  22.05.2017 09:05
Хочу зауважити, що "Передмістова" пишеться через "о" від слова мост - Передмостова. Джерело: "...часто повторяющиеся наводнения постоянно разрушали мосты. в 1877 году высокая вода прорвала дамбу, вследствие чего Русановская затока превратилась в протоку, а между правым и левым берегом образовался остров, известный теперь как Гидропарк, на котором располагалось отдельное селение Предмостная слободка." - книга "Киевское левобережье: от Соцгорода до Березняков", авторы К.Степанец, Е.Насырова, В.Приходько.

Перейти до статті №2903

Антоніна  19.05.2017 09:01
17 травня відкрився фестиваль "КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ", який триватиме до 21 травня. "Провідні видавництва випустили сотні новинок, прибуло чимало європейських гостей... Чи пощастить нарешті перевершити львівський Форум видавців у лицарському герці за читача - покажуть найближчі дні." - пише "Літературна Україна", яка теж бере участь у святі.

Перейти до статті №1696

микола  16.05.2017 20:43
паромы не пройдут волгодон

Перейти до статті №2525

Сергей Соколов  09.05.2017 06:47
Жанна, спасибо за хорошие слова и за дополнение к тексту.

Перейти до статті №0862

Жанна  09.05.2017 06:37
Спасибо за Ваш труд. Леонид Воробьев - мой дед по отцовской линии. После войны он жил и работал в Алма-Ате, здесь же умер и похоронен. Его правнуки сейчас живут в Москве и Санкт-Петербурге, Алматы и Великом Новгороде. Жанна, г.Алматы

Перейти до статті №0862

admin  08.05.2017 14:27
Максим, звичайно, що вартість відвідування - дуже умовна цифра. Тим більше, що аудитори включили в неї й вартість відвідування бібліотечних сайтів :)

Перейти до статті №2891

Максим  08.05.2017 13:09
Наведена цифра може ввести читачів в оману - хтось злякається і почне уникати відвідування бібліотек, щоб зекономити бюджет... Очевидно, це не так - та ж кількість фінансування просто припаде на меншу кількість візитів читачів.

Перейти до статті №2891

Антоніна  03.05.2017 09:01
Дякую редакції за прекрасне оформлення мого тексту!
Бажаю подальших успіхів і натхнення у торчості!

Перейти до статті №2884

Антоніна  29.04.2017 18:01
Пропоную до теми: "...Євген Чикаленко - яскравий представник вітчизняної еліти, яка, попри утиски самодержавно-поліцейської влади, намагалася зберегти національну традицію, показати світові самобутність українців, донести до майбутніх поколінь історичну пам'ять, прислужитися розвиткові мови й культури. Щоденна праця, спрямована на консолідацію українства, стала сенсом життя видавця-мецената і його родини... кінця ХІХ - початку ХХ століття... Його життєвим принципом було "Легко любити Україну до глибини серця, значно важче до глибини кишені"... Заповів спалити тіло у крематорії, а прах розвіяти у рідному селі Перишорах... Виконати волю покійного в СРСР не дозволили..." Георгій Лук'янчук, "Літературна Україна", № 16, 20.04.2017 р.

Перейти до статті №2880

Інна Росєва  26.04.2017 09:29
26 квітня - Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, який був схвалений резолюцією ООН у 2003 році.
Пропоную коментар фахівця, написаний на статтю Тетяни Якубович "Причина Чорнобильської аварії..." (24.04.2016):
"ЭКСПЕРИМЕНТ НА ЧАЭС. Взрыв на Чернобыльской АЭС связан с попыткой получения рентгеновского излучения для возможного создания рентгеновского лазера, подобного установленным в то время на американских ядерных спутниках в рамках программы СОИ - Стратегическая Оборонная Инициатива. Для создания рентгеновского излучения необходимо жесткое (мощное) нейтронное излучение, которое можно было получить отключив защиту АЭС. Это и был эксперимент, суть которого скрывалась всеми способами. Говорилось только о некоем (?) никем не расшифрованном эксперименте, а множество версий выдвигалось, чтобы скрыть эту. Результаты известны. Горбачёв об этом лучше всех знает." А. Шандурский (Киев) 22.05.2016. (сайт Радіо Свобода).

Перейти до статті №1696

Антоніна  23.04.2017 18:17
Мені якось улітку діти "подарували" великого равлика на період їхньої відпустки. Він їв огірки та яблука, але дуже полюбляв банани. Одного ранку подумала, що можу випустити його погуляти у парку, на вільній природі, на травичці. Та де там! Він боявся трави! Ліз під свою домівку і спав. Більше така думка у мене не повторювалася. А вдома я його фотографувала, коли він просинався і шукав їжу та воду. Потім гуляв по прозорій клітці, витягувався у весь зріст, доставав стелі і неквапом йшов до підлоги. Після "прогулянки" засинав. Мої рідні з мене жартували, коли я розповіла їм усі "пригоди" Жорика.

Перейти до статті №2878

Інна Росєва  22.04.2017 13:22
Пропоную уривок із статті Тараса Головко, опублікованій у №2 2017 р. "Українського Слова - Літаври" про світовий бестселлер Марселя Х.Ван Херпена " Війни Путіна". "...Найменші ілюзії щодо того, з ким маємо справу на Донбасі та в Криму остаточно руйнуються, коли знайомишся з книгою... експерта з питань безпеки у Східній Європі та на терені пострадянських країн, керівника аналітичного центру Cicero Foundation в Маастріхті (Нідерланди)... У науково-популярному виданні вперше систематизовано злочини вищого політичного керівництва Російської Федерації... В останніх розділах автор жорстко критикує міжнародну спільноту, яка не спромоглася критично поставитися до всіх злочинів Росії..., що призвело до військової експансії спочатку в Чечні, потім в Грузії та в Україні. Закінчується книжка словами президента Чехії Вацлава Гавела, сказані ще 1997 року: " Я вже казав це багато разів: якщо Захід не стабілізує Схід, то Схід дестабілізує Захід" ".

Перейти до статті №1696

Антоніна  20.04.2017 11:13
Доповненням до відвідування музеїв стане нещодавно видана книжка "Прогулки по Киеву", яку створили журналісти та екскурсоводи і пропонують близько 100 прогулянок по нашому чарівному місту. (Книжку шукайте в Інтернеті).

Перейти до статті №2875

Василий  18.04.2017 22:26
Уважаемые жители ДВРЗ и прилегающих районов!
Хочу обратить ваше внимание на карманников, действующих в общественном транспорте. Сегодня лично у меня был украден кошелек, моя ошибка-в трамвае достал, раскрыл,заплатил за проезд , положил в рюкзак, пока ехал держал рюкзак перед собой, вышел на "Бакалии" рюкзак закинул за спину, результат-нет кошелька, судя по всему кража произошла именно с момента выхода из трамвая.

Перейти до статті №1696

Юрий  07.04.2017 12:01
Не пройдет и месяца заправка опять будет работать, деньги решают все

Перейти до статті №2865

admin  03.04.2017 11:54
Максим, тому що остання маршрутка від Епіцентру (відправленням у 17.00) приблизно о 17.20 привозить пасажирів на ДВРЗ і їде після цього в парк.

Перейти до статті №2860

Максим  03.04.2017 11:38
Цікаво, а чому ж в один бік 6 маршруток, а в інший - 7?

Перейти до статті №2860

Інна  01.04.2017 10:22
Пропущено головне - прозаїк, драматург.
Вибачте за неуважність.

Перейти до статті №2859

Інна  01.04.2017 10:17
Вітаю читачів із Всесвітнім днем сміху!
А також з днем народження Миколи Васильовича ГОГОЛЯ - визнаного одним із класиків літератури, видатним мислителем - поет, критик, публіцист (1809 - 1852). Автор збірок "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", "Миргород", комедії "Ревізор", роману "Мертві душі" та ін.

Перейти до статті №2859

Антоніна  30.03.2017 10:40
Мені здається, це будинок по вулиці Волховській. На ній два таких будинки.

Перейти до статті №2852

Максим  30.03.2017 00:57
Такое впечатление, что на первых двух фото - дом Марганецкая 8/12, а вот на плане-схеме - зеркально-симметричный (возможно, Марганецкая 14/11)?

Перейти до статті №2852

Светлана  21.03.2017 18:37
У Києві можуть значно зрости штрафи за паління у заборонених місцях
21/03/2017 - 18:21
Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради депутати погодили звернення до Ради та Кабміну щодо посилення відповідальності за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.
Чинне законодавство визначає перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених для місць.
При цьому їхня сумарна площа не має перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, до того ж вони повинні буди обладнані витяжною вентиляцією.
Проте, доволі часто ресторанні заклади нехтують усіма законодавчими обмеженнями, надаючи, в тому числі, послуги з куріння кальянів, – зазначили у КМДА.
Аби виправити ситуацію, напрацьовано відповідний проект рішення, який пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. Зокрема пропонується суттєве підвищення штрафів за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.
“Законодавство є і певним чином воно працює, але практика його використання довела, що недобросовісним власникам ресторанів простіше заплатити цей штраф у 1700 — 5000 гривень, і далі продовжувати порушувати цю норму, продовж

Перейти до статті №1696

Антоніна  21.03.2017 11:17
Дякую, пане Максиме, за вказану помилку! Я її визнаю, але це я почула з наших ЗМІ. Можливо, це був жарт.

Перейти до статті №2839

Максим  21.03.2017 11:08
Змушений вказати на помилку. На екваторі сонце проходить через зеніт. Але день там цілорічно однаковий - 12 годин. А от на обох полюсах у цей день дійсно сонце видно одночасно - на Південному закінчується півріччя полярного дня, а на Північному воно починається.

Перейти до статті №2839

Антоніна  20.03.2017 12:12
Сьогодні день ВЕСНЯНОГО Рівнодення. На екваторі Землі сонце сяє в цей день 24 години поспіль.
Мабуть, з цієї нагоди й запропонувала міжнародна спільнота 20 березня вважати всесвітнім Днем ЩАСТЯ !
Намагаймося бути щасливими не тільки в цей день!

Перейти до статті №2839

Антоніна Просєкова  20.03.2017 11:54
Сьогодні виповнюється 378 літ з дня народження Івана Степановича (Стефановича) МАЗЕПИ (29.03.1639 - 21.09.1709) - українського військового, політичного і державного діяча, Гетьмана Війська Запорозького. Його метою було об'єднання козацьких земель Лівобережжя, Правобережжя, Запорожжя і, якщо можливо, Слобожанщини і Ханської України в складі єдиної Української держави під гетьманським регіментом. За його відмову від союзницьких стосунків з Московією, російські історики досі вважають це зрадництвом. Україна з 1991 року офіційно вважає його національним героєм. Представник шляхетного роду на посаді Гетьмана він досягає піднесення і розквіту культури України у всіх галузях - в освіті, науці, літературі, мистецтві. Як гетьман України, Іван Мазепа найвідоміший політичний діяч в Європі та Америці. Йому присвячено 186 гравюр, 42 картини, 22 музичні твори, 17 літературних творів, 6 скульптур. Про нього знято десятки фільмів, названо багато міст та вулиць, встановлені пам'ятники.

Перейти до статті №1696

admin  19.03.2017 21:18
Алексей, мы видим смысл в том, чтобы информировать читателей о происходящих в микрорайоне событиях. По уважительным причинам публикуем эти заметки спустя какое-то время после самих происшествий.

Перейти до статті №1696

Алексей  19.03.2017 20:43
Какой смысл публиковать в марте криминальные хроники за январь ?

Перейти до статті №1696

Інна Росєва  19.03.2017 10:25
Доброго дня! ВІтаю усіх шанувальників творчості Ліни Василівни Костенко з Днем її народження (19 березня 1930 року). Пропоную її ліричний вірш:
Очима ти сказав мені: люблю.
Душа складала свій тяжкий екзамен.
Мов тихий дзвін гірського кришталю -
Несказане лишилось несказанним.
Життя ішло,минуло той перон.
Гукала тиша рупором вокзальним.
Багато слів написано пером.
Несказане лишилось несказанним.
Світали ночі, вечоріли дні.
Не раз хитнула доля терезами.
Слова як сонце сходили в мені.
Несказане лишилось несказанним.

Перейти до статті №1696

Ярослав  13.03.2017 10:57
Знакомый район )))

Перейти до статті №2829

Марина  13.03.2017 10:40
Максим, мабуть у вірші Жадана морфій мається на увазі не як наркотичний засіб, а як знеболюючий?

Перейти до статті №2829

Максим  13.03.2017 01:35
Мається на увазі хтось із цих персонажів?
Роккі Марчіано
Роккі Бальбоа
Щось не схоже, аби хтось із них вживав морфій...

Перейти до статті №2829

Інна Росєва  10.03.2017 11:31
На спомин 156-ї річниці Тараса Григоровича Шевченка. "Він був сином мужика - і став володарем у царстві духа. Він був самоуком - і вказав нові світлі й вільні шляхи професорам і книжним ученим..." Іван Франко.
Уривок з поеми "СОН" Т.Г.Шевченка:
У всякого своя доля
І свій шлях широкий:
Той мурує, той руйнує,
Той неситним оком -
За край світа зазирає,
Чи нема країни,
Щоб загарбать і з собою
Взять у домовину. Той тузами обирає
Свата в його хаті,
А той нишком у куточку
Гострить ніж на брата...
...А той, щедрий та роскошний
Все храми мурує;
Та отечество так любить, Так за ним бідкує,
Так із його, сердешного, Кров, як воду точить!..

Перейти до статті №1696

Антоніна  08.03.2017 11:40
Дякую Адміністрації за привітання із Святом! Пропоную вірш Тетяни ДОБКО "СВІТЛЕ КОЛО":
Зараз мода на чорний квадрат,
А я хочу - білий,
Щоб з щасливих небес зорепад
І душа у леті раділа...
Я хочу любові і сонця,
Води із нестримних джерел,
Весни - у душі і віконці,
І музики світлим дощем,
Щоб грали природа і квіти
Усім розмаїттям фарб,
Щоб просто могли ми жити
У колі натхненних барв.

Перейти до статті №2823

Антоніна Просєкова  01.03.2017 11:41
Так несподівано прийшла Весна!
Згоріли всі сніги!
Здавалось, будуть вічними вони.
Та круговерть Землі
Над ними посміхнулась,
Ще трохи повернулась
І... розбудила в лісі первоцвіт!

Перейти до статті №2814

Anton  26.02.2017 23:27
Очень интересно и познавательно. Хотелось бы видеть на много больше старой информации о ДВРЗ. Спасибо за проделанную вами работу.

Перейти до статті №2806

admin  26.02.2017 12:39
Максим, дякуємо, виправили :)

Перейти до статті №2805

Максим  26.02.2017 12:28
Дідух - це не те ж саме, що опудало. Дідух - це сніп з колосся, символ урожаю. Хоча його (або якусь його маловажливу частину) теж іноді спалюють приблизно в цю ж пору року, у даному випадку ми цього символа не бачимо - лише опудало :)

Перейти до статті №2805

Светлана  20.02.2017 13:39
33 трамвай временно сменит маршрут. Прим. ред. "Ліски" (цитата): "...з 21 до 24 лютого 2017 року з 00:00 до 04:20 рух трамваїв маршруту № 33 закривається".

Перейти до статті №2773

Антоніна  20.02.2017 08:49
"Гірко плаче Україна
І тяжко ридає.
Своїх синів і що померли
Сльозами вмиває.
Плаче ненька Україна,
Плаче кожна мати
Та, що сина відпустила
Волю здобувати".
(Т.Г.Шевченко)

Перейти до статті №2794

Антоніна Просєкова  19.02.2017 11:33
"...Я не наважувався писати про події на Донбасі, боявся братися за перо, бо не воював в АТО.Та прочитавши поезію Бориса Гуменюка, був шокований. Це саме те, що я шукав: тут є кров, вибухи, кулі. Ми почали з поезії робити спектакль. У результаті вийшла вистава "Блокпост Україна". Блокпост став символом нашої боротьби. Це символ того, що ми перебуваємо на рубіконі. Вже багато століть поспіль Україна є отим блокпостом між варварами і Європою" - Володимир Петранюк. ("Українське Слово - Літаври", № 12-1 {2016-2017рр.} ).

Перейти до статті №2794

Антоніна Просєкова  17.02.2017 16:35
"Чи думають ворони?" - художній штрих.
Йшла я до водолікарні. Перед процедурами вирішила трохи посидіти біля корпусу. Пора була осіння, сонячна, але жовте листя вже покрило землю. Через деякий час недалеко від мене примостилася у траві ворона. На сонці її пір'я виблискувало синяво-чорним кольором. Я замилувалася її красою. У дзьобі вона щось тримала, розібрати було важко, що. Вона озирнулася навкруги, побачила мене. Я сиділа спокійно і навкруги більше нікого не було. Коли ворона упевнилася, що їй ніхто не завадить, вона почала лапами розгрібати листя і траву. Зробила ямку, поклала те, що тримала у дзьобі, потім лапами і дзьобом почала засипати листям свою здобич. Коли добре втрамбувала листя, кудись полетіла. Я теж пішла на лікування, але цілий день думала про цю ворону. На який час вона заховала свою провізію? На годину? На день? Чи до зими?

Перейти до статті №2791

Антоніна  17.02.2017 11:28
Дякую за чудову пісню Сойки!

Перейти до статті №2791

Максим  17.02.2017 01:01
"Але про деякі сховища забуває." - Звідки ми це знаємо? Сойка ж не може точно розрахувати, скільки саме жолудів їй потрібно на зиму, щоб не залишилося жодного. Може, вона нічого не забуває, а просто залишає надлишок невикористаним.

Перейти до статті №2791

Сергій Соколов  16.02.2017 21:06
Шановний Krigolam, майже всі дописувачі нашого сайту підписуються своїми справжніми іменами, і це, на мій погляд, природно. По суті: дякую за висловлені думки.

Перейти до статті №2788

Krigolam  16.02.2017 20:51
В то же время, хочу поблагодарить редакцию за отсутствие политической и предвзятой цензуры в отношении размещения комментариев («Я не разделяю ваших убеждений, но готов умереть за ваше право их высказывать» - крылатое выражение о принципах свободы слова, демократии, приписываемое Вольтеру). (to admin - если можно это, пожалуйста в конец).

Перейти до статті №2788

Krigolam  16.02.2017 20:44
Думаю, Вы меня поняли. На Ваш ответ напишу в том же стиле: «надо делать хорошо, и не надо - плохо» и вряд ли кто-то аргументировано на это мне возразит.
Вчера мы отмечали с коллегами-«афганцами» вывод войск (официально поздравляли), а сегодня утром, с одним из них, обсуждали эту статью.

Перейти до статті №2788

Krigolam  16.02.2017 20:43
Обычным, порядочным людям эта война, конечно же, принесла горе. Также, как за 20 лет до этого 14-летняя американская авантюра в далеком от США Вьетнаме, где они потеряли около 40 000 своих военных и убили миллионы вьетнамцев. Не лучшие страницы своей истории и сегодня пишут основные влиятельные страны планеты, «цивилизованные страны» не отказываясь от регулярной практики военного и политического вмешательства в дела государств, с которыми у них нет даже общих границ. Видимо их правители думают не так как мы с вами. А бывший Госсекретарь США, не только думал, но и говорил: «Есть вещи поважнее мира». Удивительно, конечно, что переполненный мужским населением коммунистический Китай не сильно, пока, активничает в этом направлении.

Перейти до статті №2788

Krigolam  16.02.2017 20:41
В первом абзаце статьи автор со скорбью сообщает о погибших на войне наших солдатах и офицерах (мужественных наших парнях), а во второй, практически непрозрачно обвиняет их в убийстве миллиона мирных жителей (не руководители же советского государства и их соратники это сделали лично). В печатных отечественных СМИ нередко в конце статьи приводится опровержение того, что сказано в начале. В нашем же случае, в короткой заметке автор умудрился одновременно сыграть «на похоронах и танцах».

Перейти до статті №2788

Krigolam  16.02.2017 20:40
Уважаемый Сергей Соколов. Я впервые сталкиваюсь с тем, что человека использующего в Интернете никнейм называют анонимом. Не помню, чтобы кто-то называл анонимом, скажем Ильфа и Петрова, Марка Твена или Леонида Утесова, я например не смог догадаться назвать анонимом автора обсуждаемой статьи. Создается впечатление, что вы этим хотите сообщить об оппоненте какую-то негативную информацию и заставить читающих Вас думать в «правильном направлении».

Перейти до статті №2788

Krigolam  16.02.2017 20:39
В целом, это конечно же не первая заметка информационного ресурса, отражающая на мой взгляд односторонний и пропагандистский подход к событиям. «Вы так часто в таком ключе пишите, что возможно и думаете также». Поэтому я бы попросил редакцию освежить знания о журналистской этике и стандартах. В нашей истории были не только жертвы Майдана и боя под Крутами, но и Январского восстания и Одесской трагедии, вне зависимости от того, кто и как к этим событиям относится и у какой версии, на данный исторический момент, больше поклонников.

Перейти до статті №2788

Andrii  16.02.2017 11:13
Клас, де ви це знайшли!
Дарниця - ще тоді повноцінна річка

Перейти до статті №2789

Антоніна Просєкова  16.02.2017 08:57
А у нас Михайло Олександрович вів географію. Це було в шостому класі (1959 рік). Коли він мені ставив оцінку у щоденник, то затримував мою руку у своїй, дуже прискіпливо оглядав нігті - вони були червоні. Але це не була фарба - вони були такі від природи. Він не вірив і тоді дівчата з місця кричали: "Вона їх не фарбує! Вони такі у неї є!". Такого я його пам'ятаю. Царство Небесне його душі.

Перейти до статті №2789

Інна Росєва  16.02.2017 08:24
Підтримую мудрість Сергія Соколова.

Перейти до статті №2788

Сергій Соколов  15.02.2017 21:55
Шановний аноніме Krigolam, у тексті замітки викладені факти. У цифрах втрат (як завжди) можуть бути різні версії. Вони не впливають на основний висновок, зроблений у тексті - що війна ламає життя людей. Моя особиста думка така, що афганська авантюра - ненайкраща сторінка радянської історії. Оскільки в ті роки Україна входила до складу Радянського Союзу, то це наша спільна історія - і мужність наших хлопців, і немудрість наших керівників.

Перейти до статті №2788

Krigolam  15.02.2017 21:24
Мне не впервой наблюдать желание этого сайта выпрыгнуть из штанов поливая грязью Советский Союз.
Что означает слово наших? В Афганистане за 10 лет погибло около 15000 солдат из всех советских республик (от этого не легче, я не считаю их чужими, но уточнить не мешало бы). По данным ООН (на 06.2016) за 2 года войны на Донбассе погибло около 9,5 тыс. человек - вот здесь как не крути большинство наших граждан.

Перейти до статті №2788

Krigolam  15.02.2017 21:23
Согласно статистическим данным ООН о демографической ситуации в Афганистане, в период с 1980 по 1990 год (период войны), общая смертность населения Афганистана составила 614 000 человек. Смертность, это в том числе и естественная смерть. Причем, за 70-80 года (когда там не было советских войск), по данным ООН смертность составила 711 тыс. человек. В этой войне серьезные потери понесли и правительственные войска Афганистана (362 танка, 804 бронетранспортёра и боевых машины пехоты, 120 самолётов, 169 вертолётов), на стороне которых воевали советские солдаты. Их не убивали последние, а в статистике они значатся.
Ну и наконец, не настолько был развит Афганистан, чтобы откинуть его советскими войсками на десятилетия. К тому же НАТО, в которое Украина собирается вступать, воевали там 13 лет с жертвами и разрушениями.
Хватит промывать мозги.

Перейти до статті №2788

Максим  15.02.2017 01:00
Интересно, многие ли представили бы себе, что такое буланый, если бы не фотография?
Масть лошади

Перейти до статті №2787

Антоніна Просєкова  11.02.2017 11:18
Рассказ "КОТ, КОТОРЫЙ НЕ ГУЛЯЕТ САМ ПО СЕБЕ". В нашем доме у моих соседей жил кот Аргон. Он был очень боевой по характеру. Об этом свидетельствовали откушенное ухо и подбитый глаз. Он не боялся ни других котов, ни собак, ни людей. В нашем дворе Аргон был полным "хозяином" и временами вел себя даже очень нагло. Как-то летом у нас на кухне было открыто окно. Я приготовила завтрак для внучки и поставила тарелку на стол. Пошла за внучкой в комнату. Приходим с ней на кухню, а на столе... пустая тарелка! "Ах ты плут!" - догадалась я, что это был соседский кот. Я не была одинока в таких деяниях котика. Другие соседи тоже жаловались на этого "воришку". А однажды произошел чрезвычайный случай. Хозяйка Аргона варила в кастрюле курицу целиком. Ей что-то понадобилось в комнате и она вышла из кухни. В это время кот прыгнул на плиту, из кипящего бульона вытащил курицу и выскочил с ней через открытую форточку! Какое же было наше удивление, когда мы узнали, куда потащил курицу Аргон! Оказывается, в подвале дома жила кошка и у неё были маленькие котята. Эту украденную курицу Аргон притащил кошке с котятами! После этого случая весь двор зауважал бесстрашного кота. Это кот, который не гулял сам по себе. Вот так!

Перейти до статті №2783

Антоніна  08.02.2017 09:22
На додаток до цього матералу пропоную цікаву книжку Лілії Казанцевої та Віталія Кислюка "КИЇВСЬКЕ ВІКНО У ВСЕСВІТ" (Історія Київської астрономічної обсерваторії в контексті історії розвитку національної та світової науки). Видано ТОВ "Інформаційно-аналітична агенція "Наш час", Київ - 2006.

Перейти до статті №2779

Інна Росєва  06.02.2017 13:22
Мабуть, вже втомилися всі від морозів та снігу, який так дошкуляє автомобілістам на наших дорогах. Пропоную свій обнадійливий вірш, написаний ще у 2005 році "ВЕСНА ПРИДЁТ !":
Весна придёт и снег растает, и с крыши слёзы потекут.
А пока лёд сосульками свисает, и горы снега дворники метут.
Весна придёт и снег растает, и побегут дорогой звонкие ручьи.
А сейчас снежинки тают, попав на руки тёплые мои.
Весна придёт и снег растает, и птицы звонко запоют в лесу.
Ну а сейчас, кружась, танцуя в снежном хороводе,
Я покоряюсь волшебству зимы!
Весна придёт и снег растает...

Перейти до статті №2777

Сергей  06.02.2017 09:39
Людмила,номер маршрутки записан? Если есть, набираете 044-291-09-57, это перевозчик ЧП "Авен-Езер", которому принадлежит маршрут и говорите обо всем, а еще добавьте что ни один водитель на маршруте не обелечивает пассажиров проездными документами и пора заканчивать с этим беспределом.Жаль я не был свидетелем описанного Вами случая,он бы вернул ребенку деньги.

Перейти до статті №2756

Людмила  06.02.2017 08:40
Скарга на водія маршруту 211. Сьогодні вранці о 08.35 (06.02.2016 р.) водій не віддав здачу дитині, аргументуючи це тим, що за проїзд ще не передали гроші пасажири, які зайшли на задні двері. Від зупинки "вул. Довбуша" до зупинки "б-р Давидова" син здачі так і не дочекався, хоча й декілька разів голосно просив віддати гроші.

Перейти до статті №2756

Всегда  03.02.2017 10:14
От Черниговской до Политеха можно и на метро доехать, а с ДВРЗ нельзя. Похоже невыгодно делать то, что надо людям.

Перейти до статті №2773

Оксана  02.02.2017 18:00
Может и хотели бы переселится в три рядом стоящих свечки, но уж больно цены были высокие, да и однокомнатных квартир там не было, большинство трехкомнатные с большущими площадями. Лично я, не слышала о предложении в переселении.

Перейти до статті №2769

Сергей  31.01.2017 20:52
Вообще удивляюсь,как этот маршрут до сих пор существует. 2-3 человека туда и столько же обратно.Видно становится дороговато гонять порожняк.

Перейти до статті №2770

Светлана  28.01.2017 11:35
Оксана - это не ревность, а констатация фактов. 11 школа также нуждается в ремонте. Причём в капитальном. В 11 школе также учатся дети ничем не хуже, чем в 103 школе. И коль поднимается вопрос депутатом Тесленко о 103 школе, то нужно было сразу ставить вопрос и об 11 школе. А то странно как-то получается.

Перейти до статті №2733

Оксана  27.01.2017 14:39
103 школа намного меньше 11 школы. В ней даже актового зала нет. Спортзал служит и для физкультуры и для собраний и для концертов. И там всегда не помещались дети, когда то была вторая смена, а сейчас садики.И вообще что за ревность?

Перейти до статті №2733

Всегда  27.01.2017 07:59
Проездные надо требовать всегда, а не теперь - потому что это помощь налоговикам и соответственно государственному бюджету. Только водилам и их хозяевам это не нужно - свою шерсть с государственной они никогда не путают.
Светлане. Для того город и отдает маршруты частникам, чтобы не иметь головную боль. Иметь доходы от перевозок людей, а не расходы и критику. Скорее всего коммунального транспорта в ближайшем будущем не будет и Вы (и я) как наши бабушки в нем кататься бесплатно не сможете. Как не будет много чего полезного для небогатых людей. Так что наслаждайтесь завоеваниями прошлого. Недолго осталось.
А зарплаты в наше время за счет цен и повышают - отчисления в бюджет больше, когда цены выше. Так что в начале цены, а потом зарплаты.
Но в принципе все справедливо.

Перейти до статті №2756

Всегда  27.01.2017 07:35
Поднимается настроение когда вижу Буцефала. Успехов Вам Ольга и побольше хороших людей на жизненном пути

Перейти до статті №2761

Всегда  27.01.2017 07:28
Называют те, кто строит, а за 25 лет впочти ничего кроме супермаркетов непостоянно и не создано. Криворуких всегда тянет переименовывать и на заборах писать.

Перейти до статті №2763

Максим  26.01.2017 01:25
Мабуть, зв'язок такий, що вул. Новоросійська проходить на межі з лісом - типовим атрибутом партизанського руху :)

Перейти до статті №2763

Максим  26.01.2017 01:21
Дуже гарне нововведення. Цікаво, чому б цей маршрут не зробити і вдень - багато пасажирів зраділи б можливості доїхати від вокзалу напряму до Дарницької (Ленінградської) площі чи навіть Троєщини, хоча останній варіант дуже повільний.

Перейти до статті №2762

Светлана  21.01.2017 15:04
Желательно, чтобы весь городской транспорт был в коммунальной собственности. Город должен закупать автобусы, тролейбусы, маршрутки и вводить параллельно с частными маршрутками. И естественно проезд должен быть дешевле, чем у частников, тогда у частников не будет соблазна шкуру драть с народа. А то у нас власть имущие за год начинают рассказывать как они будут повышать зарплаты и пенсии. Люди ещё эти копейки не успели получить на руки, а торгаши, маршрутчики, комунальщики тут же поднимают цены. И получается поднимают пенсии и зарплаты на 3 копейки, а цены увеличиваются в несколько раз.

Перейти до статті №2756

admin  20.01.2017 20:35
З 21 січня приватні перевізники піднімуть ціну на проїзд у маршрутках Києва на 1 гривню.
"З перевізниками провели переговори на рівні керівництва міста. Прийняли спільне рішення, що з суботи подорожчає проїзд у всіх маршрутках на 1 гривню. Тобто, якщо раніше за проїзд брали 4, 5, 6 гривень, тепер він стане 5, 6, 7 гривень", - сказав керівник комунальної служби перевезень КМДА Сергій Савтир.
Комунальне підприємство "Київпастранс" повідомляє, що проїзд їхніми маршрутками поки що дорожчати не буде.

Перейти до статті №2756

Alex  20.01.2017 19:33
А 423 и 555?

Перейти до статті №2756

Сергей  19.01.2017 20:28
Так, теперь надо требовать проездных билетов у водителей, пусть выдают всем пассажирам, потому что это уже ПЕРЕБОР!!! Всех призываю,кто пользуется этим маршрутом требовать билеты у водителей! Если бы все деньги,которые мы отдаём водителю за проезд доходили до кассы,то и подымать стоимость проезда не надо было бы.Половину водители в карман ложат. Это должен знать владелец маршрута 211.

Перейти до статті №2756

продовження  06.01.2017 11:58
віку любов до братів наших менших, до природи рідного краю і всієї України, а також любові і шанобливого ставлення до рідної української мови.
Бажаю авторові подальших творчих злетів та рясних врожаїв на літературній ниві.

Перейти до статті №2735

Інна Росєва  06.01.2017 11:51
ВІтаю Григорія Павловича з ЮВІЛЕЄМ! Можу тільки повторити свій відгук про його творчість, який писала ще у 2009 році: "Талант європейського рівня". Читаю, перечитую і знову перечитую, не можу відірватися. Ні, це не Р. Кіплінг і не Д. Лондон, не Ф. Монуєт і не Д. Даррелл, не, не ... Це захоплюючий "роман" із життя тварин з неймовірними сюжетами, який з цікавістю та насолодою читають як діти, так і дорослі. Дивовижні в цій книжці не тільки пригоди тварин, а й художнє слово, яким так майстерно володіє автор і не дає зупинитися читачеві, поки не дійдеш до останньої сторінки цього вишуканого художнього витвору.
Це фантастичне мереживо зі слів м'яко тебе огортає, і ти вже під впливом письменника летиш на крилах уяви і опиняєшся чи то у схованці Наймудрішого Зайця, чи біля кладки Темної Спинки, чи спостерігаєш у норі за сиротами-борсученятами, які вже ніколи не побачать своєї трагічно загиблої матері. І ти, не зупиняючись, читаєш, бо дуже хочеться дізнатися, чи виживуть ці малюки, чи посміхнеться їм фортуна.
"Дивовижні пригоди тварин" Григорія Кримчука не тільки навіюють смуток за долі звірів, яких ми повинні оберігати як важливу ланку великого ланцюга Природи, а й охоплюють радістю і гордістю, наповнюють серце любов'ю до такого щедрого таланту письменника європейського рівня.
Книжка прищеплює людям різного в

Перейти до статті №2735

Светлана  05.01.2017 21:51
На ДВРЗ есть не только 103 школа, а и школа №11. Странно, что деньги на 11 школу не запланировали выделить. Не потому ли что Тесленко П.П учился в 103 школе? Кстати школа №11 построена намного раньше 103.

Перейти до статті №2733

Читачка  05.01.2017 09:56
Дякую, пане Максиме, за відповідь! Успіхів у подальшій праці!

Перейти до статті №2732

Максим  03.01.2017 23:40
Порядок колонок відображає хронологію створення перекладів статей, і тому не має суттєвого значення. Списки на різних мовах відрізняються лише заголовком та алфавітним сортуванням. Проект ще не завершено, чекайте оновлень!

Перейти до статті №2732

Читачка  03.01.2017 21:08
Цікавий проект. Картинки вражають! Шановний авторе, а чому список рослин починається російською, а не українською? Дякую за відповідь!

Перейти до статті №2732

Інна Росєва  02.01.2017 15:58
Дарую читачам найновіший шкіц "Новорічний "подарунок"":
-Господи, де ж вони поділися? Скільки я їх можу вже шукати? Ну, були у мене гості. Та навіщо вони гостям? Ну, випили ми трішечки по бокалу ... компоту із смородини та сливи. Хіба з нього сп,янієш!? Та і гості були чемні, не вередували, тільки багато сміялися з дотепів. Тож, ця версія відпадає. Тоді яка інша? - запитувала себе господиня і далі була стурбована пропажею, - Вже і за диваном їх немає. Навіть всю пилюку за ним прибрала, до якої 31 числа не дійшли руки . І що це ти мені, Півнику, заподіяв? Вирішив зробити такий "подарунок"? - продовжувала у розпачі жінка, - Ще тільки другий день Нового року, а ти вже так глузуєш із мене? А що буде далі!? Ні! Я таки їх знайду! - налаштувала себе на позитив і взяла покривало, з якого раптом щось випало, - О, радість! - вигукує, - Знайшла! Мої любі! Мої навушники! Тепер буду слухати класичну музику, за якою так скучила! Пробач мені, Півнику, що так необачно тебе образила. Доведеться спокутувати цей гріх. -якось сумно додала, а потім перевела настрій на мажор, - Хай нам всім щастить у Році Червоного Півня!

Перейти до статті №2730

Читачка  02.01.2017 10:39
Дякуємо редакції за цікаве оформлення новин!
З НОВИМ ЩАСЛИВИМ РОКОМ 2017 !!!

Перейти до статті №2730

Читачка  01.01.2017 12:30
Від усіх читачів дякую адміністрації за побажання і за цікавий ролик! Подальших вам успіхів на правильному шляху! Хай рік Півня принесе багато щасливих моментів!

Перейти до статті №2729