Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук


До змісту 


Заварювання сміттєпроводів: теорія і практика

Неділя, 27.09.2015 20:29   

Гостьова книга сайту "Ліски:
Безнадега 26.09.2015 22:23
   "Посоветуйте, что делать. В нашем подъезде, на фоне "мутной воды" с реорганизацией ЖКХ, несколько "активистов своего кармана" начали сбор подписей за то, чтобы заварить мусоропровод. Уже не впервые, втихую, не собирая никаких собраний, сидят на скамеечке под парадным и отлавливают жильцов, уговаривая подписать пустографку. Причем, я заметила, что каждому говорят разное - кому про мусоропровод, кому про счетчики тепла. А народ - благожелательный и равнодушный - знай, себе, подмахивает чистые листы. Мол, это же свои, соседи. Что делать?"

   Про ініціативи стосовно заварювання сміттєпроводів ми писали в замітці від 7 листопада 2013 року. В ній згадані "чинні нормативні документи", які регулюють дане питання. Що мається на увазі? Наказ Міністерства охорони здоров'я України №145 від 17.03.2011 року "Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць". Ознайомитись з документом можна за цим посиланням, а скачати у вигляді pdf-файлу - тут.

   У пункті 2.17 Наказу зазначено, при дотриманні яких вимог можна закрити (заварити) існуючий у будинку сміттєпровід. Цитата: "...дозволяється закриття сміттєпроводу у разі проведення оброблення (перероблення) побутових відходів шляхом обладнання всіх квартир утилізаторами (подрібнювачами) залишків харчових продуктів та письмової згоди всіх мешканців".   Однак це все теорія. Теоретично й сміттєпроводи мають виглядати хоча б так, як на першому знімку - чистими й акуратними. А який вигляд вони часто мають на практиці - це скоріше решта фотографій. Так от, з практики відомо, що працівники київських житлово-експлуатаційних організацій погоджуються заварювати сміттєпроводи при наявності підписів більше ніж половини мешканців будинку або під'їзду. В неофіційних розмовах вони називають таку цифру: "не менше 60%".

   Як можна протидіяти у випадку, описаному читачкою? Всіми доступними методами доводити, що ЖЕД збирається в даному будинку грубо порушити вимоги пункту 2.17 Наказу МОЗ України №145, оскільки не всі мешканці згодні на закриття сміттєпроводів і не всі квартири оснащені подрібнювачами. Можна написати в Контактний центр 1551, звернутися в ЖЕД, райдержадміністрацію, у приймальню місцевого депутата. Непогано було б (наприклад, через оголошення) поінформувати сусідів про існування Наказу №145. Можна також самому сісти на ловочку поруч з ініціаторами і почати власний збір підписів від мешканців, незгодних із заварюванням сміттєпроводів. Маючи аргументи у вигляді підписів незгодних мешканців, можна звертатись до суду, якщо заварювання все-таки відбудеться.

   У даного питання є й інші аспекти. Наприклад: як буде використовуватись вивільнене приміщення колишнього сміттєзбирача? Чи буде зменшена для мешканців вартість послуг з утримання будинку у зв'язку зі зниженням комфортності проживання в будинку та фактичним зменшенням витрат на його обслуговування?


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Пишуть читачі" та "ЖКГ".


Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар

Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів):