Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук

До змісту 


Антоніна  01.04.2020 08:31
З ДНЕМ СМІХУ!
- Чим займаєшся?
- Суспільно корисною працею.
- Якою саме?
- Відпочиваю на дивані і нікому не заважаю. (Цікавий календар, 2020)

Перейти до статті №1696

Інна  25.03.2020 16:35
Царство Небесне її душі та Світла їй пам'ять.

Перейти до статті №3905

Антоніна  23.03.2020 10:24
Дякую редакції за публікацію моєї роботи.

Перейти до статті №3903

Антоніна Просєкова  21.03.2020 08:38
Вітаю романтиків із Всесвітнім Днем Поезії! Пропоную невеличкий весняний вірш Ліни Костенко:
Дощі програють на городах гаму.
Трусне зелені кучері весна.
Педалі днів натисне під ногами -
і заспіває пташка голосна.
Засяють ночі зорями жасминно.
І срібний дощ підніме жалюзі -
Півонії, рожеві, як фламінго,
Стоять в городі на одній нозі.

Перейти до статті №1696

Інна  09.03.2020 11:07
До дня народження Тараса Григоровича Шевченка пропоную невеличкий уривок з його вірша "Тарасова ніч": "... Встає хмара з-за Лиману,/ А другая з поля;/ Зажурилась Україна - / Така їїдоля! / Зажурилась, заплакала, / Як мала дитина. /Ніхто її не рятує... / Козачество гине;..." (6 листопада 1838, С.- Петербург)

Перейти до статті №1696

Читачка  08.03.2020 07:14
Мамо найдорожча,Мамочко єдина,
Щирі побажання - від доні до сина!
Квіточок пахучих принесли багато
В цей весняний ранок, у велике свято!
О.Гаєцька

Перейти до статті №1696

Андрій  19.02.2020 23:16
Серіал хароший, але є одна Велика Проблема, сценарист похоже не знав але нажаль це суцільна копія серіалу "Чужой Район". Ті хто дивились його мене зрозуміють. Тож, Я трохи розчарований...

Перейти до статті №3797

admin  16.02.2020 10:31
Спасибі за коментар!

Перейти до статті №3856

Читачка  16.02.2020 10:26
Так, цей "третій клуб" називали в той час "клубом паровозників", бо він знаходився недалеко від паровозного депо. В цьому депо працював мій батько вахтером в останні роки свого життя. Він помер на робочому місці від серцевого нападу у 1959 році. Коли була його чергова зміна, я носила йому обіди після занять у школі. Тож проходила повз барак у якому демонстрували фільми.

Перейти до статті №3856

Сергій Соколов  15.02.2020 18:57
Пане Юрію, дякую за коментар. Мушу визнати, що стосовно "третього клубу" виникло непорозуміння. Фото бараку на Машиністовській, 8 підписане в замітці як "ілюстративне" - тобто, "приблизно такий вигляд міг мати пристосований під тимчасовий клуб барак". Таким чином, місцезнаходження "третього клубу" залишається невідомим. У старожилів є припущення, що він міг бути в районі заводської їдальні (зліва від заводоуправління). До речі, найближчими днями читайте замітку "Шостий клуб ДВРЗ".

Перейти до статті №3856

Юрий Н.  15.02.2020 18:35
Окончание. Кстати, последний мультик, который мне довелось смотреть в "четвертом" клубе где-то в 1954 г., назывался "Полет на Луну", все следующие фильмы мы смотрели уже в новом Дворце культуры. Из представленных тезисов можно выдвинуть версию, что в пояснительной записке к Генеральному плану 1947 г. речь идет о совсем другом бараке, и что барак на Машинистовской дом 8 хотя и был клубом, но не был клубом ДВРЗ. Земли и здания в районе Машинистовской всегда принадлежали предприятиям Дарницкого железнодорожного узла. Уточнения можно было бы получить у 80-ти и более летних ветеранов ст. Дарница и Дарницкого паровозного депо.

Перейти до статті №3856

Юрий Н.  15.02.2020 18:32
Позволю себе высказать некоторые размышления по поводу принадлежности "третьего", как он назван в статье "ДВРЗ: від клубу до Центру культури та мистецтв", клуба. Во-первых, насколько мне помнится, по траверсу въездных ж/д ворот ДВРЗ (примерно по ул. Олексы Довбуша) всегда проходила незримая граница заводского поселка. Дальше проживали и царили "деповские" (в терминологии пацанов). Что-либо восстанавливать и оборудовать на "чужих" землях и в зданиях и сооружениях, не принадлежащих заводу, ДВРЗ при всем своем богатстве не имел права -- такие деяния во все времена квалифицировались и квалифицируются как нецелевое расходование средств и являются уголовным преступлением. Во-вторых, район ул. Машинистовская находится за пределами представленного на данном сайте в статье "Проект післявоєнної відбудови ДВРЗ (1947 рік)" Генерального плана проектного задания жилого поселка ДВРЗ 1947 г. В третьих, в чрезвычайно информативной монографии "Дарниця: роки, події, люди. У 3-х кн. / ред. рада: М. Гузенко (гол.) та ін. Київ, 2014. 566 с." в разделе, посвященном пятой пятилетке (1951-1955 гг.), мы находим слова: "Ще на початку п’ятирічки в районі була єдина зала (відбудованого у 1946 р. клубу ДВРЗ), у якій демонструвалися кінофільми." Кстати, последний мультик, который мне довелось смотреть в "четвертом" клубе где-то в 1954 г., назывался "Полет на

Перейти до статті №3856

Читачка  14.02.2020 16:20
Дякую за приємний сюрприз!

Перейти до статті №3870

Антоніна  02.02.2020 11:36
Дякую авторові за цікаву наукову розвідку.

Перейти до статті №3856

Читачка  02.02.2020 11:33
Я пам'ятаю, що вже у шкільні роки (клас 5-6-й) ми одного разу ходили дивитись якийсь фільм у цей барак (третій клуб -тимчасовий). Нам не сподобалось це приміщення і ми (я із сестрами) більше туди не заглядали. Це був, приблизно, 1958 рік.

Перейти до статті №3856

Інна  16.01.2020 12:52
Про цю дивовижну жінку слухала серію передач по радіо "Культура". Шкодую, що сьогодні не зможу побувати на виставці.

Перейти до статті №3836

admin  15.01.2020 08:31
Дякуємо за інформацію!

Перейти до статті №3833

Читачка  14.01.2020 11:42
Пропоную допоміжний матеріал про історію Києва і Київщини. Монографія: Сергій Федака "Історія України у датах і подіях". Видавництво "Український пріоритет", Київ, 2018 рік. Посібник починається від появи найдавнішої людини (1 млн. років тому) і до квітня 2018 року включно. Книжка має 367 сторінок.

Перейти до статті №3833

Читачка  12.01.2020 10:19
Світла пам'ять цій добрій Людині.

Перейти до статті №3832

Інна  10.01.2020 13:35
Продовження. Це - ЗЯБЛІК - звичайний гніздоий птах із родини в'юркових, більшсть з яких зерноїдні. Оперення самця дуже гарне, самочка має переважно сірі відтінки. Прилітає перший самець, через декілька днів - самка. Пісеньку самця я і почула на початку червня минулого року.

Перейти до статті №3830

Інна  09.01.2020 19:07
Влітку минулого року випадково записала на диктофон чарівний спів незнайомої пташки. Її не було видно, бо сиділа вона високо і була закрита листям. Потім дізналася, що та маленька пташечка займає по красоті співу друге місце після солов'я. Пісня тривала 1 хвилину. Було це в Гідропарку.

Перейти до статті №3830

Антоніна  09.01.2020 09:56
Есе неперевершене! Дякую!

Перейти до статті №3830

Інна  09.01.2020 09:49
Слава Господу, що в цьому Україна перемогла назавжди. Бережіть любов до рідних, до друзів, до Батьківщини.

Перейти до статті №3828

Читачка  08.01.2020 16:38
Дякую за цікавий матеріал з історії лівобережного Києва.

Перейти до статті №3827

Читачка  08.01.2020 11:17
Звичайно, що мозаіка краще за мурал.

Перейти до статті №3829

Сергій Соколов  01.01.2020 09:51
Дякуємо! Вітаємо й Вас з Новим роком! Бажаємо щастя усім читачам сайту - з України, Азербайджану, Білорусії, Росії, Німеччини, Франції, Канади, США, Китаю, Австралії та багатьох інших країн!

Перейти до статті №3823

Антоніна Просєкова  01.01.2020 09:36
Від усіх читачів дякую за оригінальне привітання! Редакцію вітаємо з Новим 2020 роком! Хай Ваші добрі мрії здійсняться!

Перейти до статті №3823