Тег AREA, атрибут coords


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 

Довоєнні будинки ДВРЗ: житловий будинок на 20 квартир

Субота, 16.02.2019 21:15   

   Будівництво Дарницького вагоноремонтного заводу розпочалось у 1934 році. Одночасно зі спорудженням промислових будівель - цехів, складів та підсобних приміщень - зводились житлові й побутові будинки для будівельників та працівників заводу.

   На аерофотознімку 1943 року можна побачити, що житлових багатоквартирних будинків до війни встигли побудувати близько 20-ти. Один з них - це будинок №103/1 по вулиці Алматинській. Наступна пара фотографій показує вигляд будинку у 1936 році в порівнянні з 2018 роком (клацніть на фото для перегляду у повному розмірі).

Вигляд будинку у 1936 році в порівнянні з 2018 роком

   Автор довоєнної фотографії - М.Галущенко, її оригінал зберігається в Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г. С. Пшеничного. Точна дата зйомки невідома, у будь-якому випадку світлина зроблена до травня 1936 року, оскільки її було опубліковано у травневому номері журналу "Соціалістичний Київ". Можливо, що на фото зафіксовано момент закінчення будівництва - схоже, що будинок частково в риштуваннях, а перед ним стоїть цистерна з водою для будівельних потреб.

Оригінальне фото будинку

   Будинок №103/1 по вулиці Алматинській збудовано за проектом архітектора Б.Пріцкера. На момент побудови в ньому налічувалось 20 квартир, переважно дво- і трикімнатних. Кожна квартира мала балкон, ванну кімнату, вбиральню. Опалення центральне, водяне. Холодне та гаряче водопостачання - теж центральне.

   Наступне фото цікаве тим, що в його центрі видно круглу пляму - сніг на ній розтанув. Практично у цьому ж місці на фотографії 1936 року можна побачити круглу клумбу для квітів приблизно такого ж розміру.

Сучасне фото будинку

   В останній галереї замітки - такий вигляд мав будинок №103/1 у 2010, 2011 та 2018 роках.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Історія Києва" та "Будівлі ДВРЗ".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):