Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Українські полярники в Антарктиді відсвяткували Мідвінтер

Середа, 24.06.2020 11:53   Джерело: сайт #ШОТАМ. Фото з сайту Міністерства освіти і науки

   Разом із дослідниками Антарктиди з усього світу українські полярники зі станції "Академік Вернадський" відзначили Мідвінтер або "Середину зими". Це свято найдовшої полярної ночі, яке у непростих умовах роботи допомагає науковцям підвищити бойовий дух, "похрестити новачків" і посилити спільноту. Свято припадає на 21 червня, однак, у зв’язку з різницею у часі, в Україні це була ніч на 22-ге червня.

   Традиційно на станції "Академік Вернадський" у цей день відбувається "хрещення" у крижаній воді. Після цього кожен новачок отримує право називатись справжнім полярником. Температура води у цей період становить майже -1,5 ⁰С (що солоніша вода, то нижча температура її замерзання).Вам була корисна ця стаття?

admin  24.06.2020 14:22
Максиме, дякуємо, дуже цікаво!

Максим  24.06.2020 14:10
На цій станції не буває справжньої "полярної ночі", тобто періоду, коли сонце цілодобово нижче горизонту. Найкоротший день складає близько 3 годин. Крім того, там на подив не так уже й холодно - зима лише на 2-3 градуси холодніша за середню київську! Хоча і влітку там у середньому лише +1, і цілий рік сильний вітер.

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):