Тег AREA, атрибут coords


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 

Куди киянам викидати старі меблі та ремонтні відходи?

П'ятниця, 16.08.2019 16:34   

   Час від часу районні держадміністрації столиці звітують про ліквідацію "стихійних сміттєзвалищ". Такий термін вони вживають стосовно накопичень великогабаритних та ремонтних відходів, що їх місцеві мешканці виносять з квартир і залишають біля будинкових контейнерів для твердих побутових відходів. Як правило, після кожної такої "ліквідації" сміття накопичується знову.   Тут можна побачити як власне великогабаритні відходи: старі меблі, матраци, килими, дитячі коляски, дитячі велосипеди, валізи; так і побутову техніку: телевізори, монітори, комп’ютери, холодильники, пральні машини, кухонні плити; а також ремонтні відходи: зняті при ремонтах квартир старі двері, вікна, лінолеум, унітази та іншу сантехніку.


Чи правомірно діють кияни, залишаючи подібні предмети біля контейнерів?

   Так, правомірно. Згідно з пунктом 2.1 діючого в Києві договору про вивезення побутових відходів, "Виконавець надає Споживачам Послуги з вивезення твердих побутових відходів, в тому числі великогабаритних" (натисніть на зображення для його збільшення).


Фрагмент договору про вивезення побутових відходів

   Разом з тим, біля багатьох будинків відсутні спеціальні контейнери для великогабаритних та ремонтних відходів, передбачені п.2.7 договору: "Для вивезення великогабаритних і ремонтних відходів використовуються контейнери місткістю 8 і більше куб. метрів".


То може дана послуга лише задекларована Виконавцем, але він фактично не бере за неї гроші?

   Бере. Як видно з наведеного нижче зображення рахунку за вивезення сміття в липні 2019 року, Комунальне підприємство "Київкомунсервіс" регулярно нараховує мешканцям кошти до сплати за вивезення великогабаритних відходів (в рахунку - ВГбВ).


Фрагмент рахунку за вивезення побутових відходів

А чому районні комунальники, вивозячи "великогабарит", фактично виконують роботу Київкомунсервісу?

   Бо районні комунальники відповідають за чистоту закріпленої за ними прибудинкової території. Яким же може бути вихід з такої явно ненормальної ситуації? Треба зобов'язати виконавця послуги у взаємодії з відповідною компанією з обслуговування житлового фонду таки встановити спеціальні контейнери для великогабаритних та ремонтних відходів - якщо не біля кожного будинку, то хоча б на групу сусідніх будинків. Коли місцева влада вирішить питання великих контейнерів, тоді й відпаде необхідність в авральних "суботниках" з прибирання балансових територій.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "ЖКГ".


Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):