До змісту
21 травня 1941 року: Павло Тичина в клубі ДВРЗ
Вісімдесят два роки тому в клуб Дарницького вагоноремонтного заводу на зустріч з працівниками та іншими мешканцями новозбудованого заводського селища
ДВРЗ прийшов український поет Павло Тичина - дійсний член Академії наук Української РСР, керівник Інституту літератури АН УРСР.
Ось як розповідає про цю подію письменник Павло Загребельний:
"21 травня 1941 року в Дарницькому клубі вагоноремонтного заводу відбувся вечір,
присвячений творчості П. Г. Тичини. Серед безлічі запитань пролунало:
"Чому у вас було "Панно Інно", а пізніше надруковано "Ніжна Інно"?
Поет відповів: "Чому не даєте нам права переробити, поліпшити свої твори? Блок переробляв, інші переробляли. Інна — вчителька з Борисполя.
До речі, вона померла". Відповідь навіть великого поета не завжди переконує. Але смерть переконує завжди".
На фото - Павло Тичина на початку 1940-х років.
Наводимо знайдені нами два варіанти вірша Павла Тичини та аудіозапис вірша "О панно Інно..." у виконанні Дениса Попадюка.
Хто хоче більше дізнатися про історію написання цього вірша, може звернутися не тільки до тексту Павла Загребельного "Неложними устами" (Павло Тичина), а й до численних інших джерел.
Ми ж згадали сьогодні про творчий вечір 1941 року з тієї причини, що це чи не єдиний відомий на сьогодні факт про одну з подій у довоєнному клубі ДВРЗ за лічені роки його недовгого існування.
Ознайомитись з історією клубів, Будинків культури та Палаців культури київської місцевості ДВРЗ можна з наших публікацій 2020 року: "ДВРЗ: від клубу до Центру культури та мистецтв" (нижче - фотогалерея з цієї публікації) та її продовження - "Шостий клуб ДВРЗ - на Машиністовській".
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Історія Києва" та "Будівлі ДВРЗ".