Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук


До змісту 


Післявоєнний суботник на горі Базарка в місцевості ДВРЗ

Вівторок, 09.04.2019 15:10   

   Квітень - традиційна з радянських часів пора весняних суботників для впорядкування після зими зелених зон у містах та селищах України. На фотографії післявоєнних років можна побачити проведення весняних робіт з благоустрою київської місцевості ДВРЗ. Зображені на світлині люди працюють імовірно на території парку поряд з клубом ДВРЗ - теперішнім Центром культури та мистецтв Дніпровського району столиці.

Післявоєнний суботник на горі Базарка в місцевості ДВРЗ

   Їхній одяг та навколишні будівлі дозволяють приблизно датувати знімок другою половиною 1950-х років. Чоловік з правого боку фото (можливо, керівник робіт) одягнутий у шинель та кашкет військового зразка - такий одяг був звичним ще довгий час після закінчення Другої світової війни. Хлопці у форменому одязі - це учні створеної у 1946 році школи ФЗО (фабрично-заводського навчання) №29 при Дарницькому вагоноремонтному заводі. Будівля, яка видніється серед дерев - збудований у 1954 році Будинок культури ДВРЗ.

   На другому фото - група людей прибирає трав'яний схил крутої гірки. Така гірка в місцевості ДВРЗ лише одна - Базарка, розташована у тому ж парку біля клубу. Якщо наше припущення вірне, тоді будівля з правого боку фотографії - це так званий "будинок заводської еліти", зведений у 1956 році. Даний факт також підходить до висловленого припущення про часові рамки фотографій. Єдине, що йому суперечить - це відсутність на другому фото танцювального майданчика, який був розташований на гірці, на місці теперішнього храму св. вмч. Пантелеймона.

Післявоєнний суботник на горі Базарка в місцевості ДВРЗ

   Привертає увагу невеличка група людей біля однієї із стін будинку на вершині. Можливо, це музиканти духового оркестру, що додають своїми мелодіями завзяття та бадьорості учасникам суботника.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Суботник" та "Історія Києва".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар

Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів):