Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Сьогодні Міжнародний день театру: як змінилася театральна сфера в Україні під час війни

Четвер, 27.03.2025 16:15   Джерело: Українські новини

   Сьогодні, 27 березня, у світі відзначають Міжнародний день театру, який в Україні набуває особливого значення, оскільки повномасштабна війна змінила всі сфери життя. Водночас попри випробування, українські театри продовжують працювати й адаптуватися.

   Так, у Національній спілці театральних діячів України (НСТДУ) зазначають, що у 2022 році багато театрів – особливо у прифронтових регіонах – вимушено призупиняли діяльність на декілька місяців, а то й на пів року. У Києві почали відновлюватися лише влітку-восени, і навіть тоді глядачі поверталися поступово.

   Зокрема, першочергово відзначається, що умови безпеки диктували свої правила: частина театрів продавала квитки лише в партер, аби у разі тривоги швидко евакуювати відвідувачів. Деякі театри могли приймати лише стільки людей, скільки могло вмістити їхнє укриття.

   З усім тим 2023 рік став переломним – згідно з дослідженням YC.Market, глядачі почали повертатися, а театри адаптувалися до нової реальності. У НСТДУ наголошують: театр – це не лише розвага, а й терапія, спосіб осмислення та проживання важких емоцій. Саме театр одним із перших відреагував на події війни, запропонувавши рефлексивні постановки, які допомагають глядачам плакати, сміятися, відпускати біль.

   За словами керівниці відділу зовнішніх комунікацій НСТДУ Ольги Байбак, у 2023 році доходи всіх національних театрів перевищили показник 2021 року. Вона зазначає, що люди приходять до театру з різних причин – хтось шукає "ковток" мирного життя, хтось розвагу, а для когось це справжня психологічна підтримка.

Оперний театр. Одеса, Україна

   "Я думаю, це найбільший інтерес до театру в історії незалежної України, тому що серед цих відвідувачів дуже високий відсоток людей, які раніше ніколи не ходили в театри. … Але зараз у театр прийшло дуже багато молоді, яка сприймала цей вид мистецтва як щось архаїчне. Тепер їм пропонують нові вишукані сміливі вистави. Молодь чує те, що їй резонує з їхнім світоглядом", – наголошує вона.

   Дослідження YC.Market стверджує, що чистий дохід від реалізації продукції київського театру Франка у порівнянні з 2021 роком, коли діяли карантинні обмеження у зв'язку з пандемією коронавірусу, зріс на 20 млн грн, а показник відносного приросту у порівнянні з 2022 року становить 165%. Усі національні театри у 2023 році заробили більше, ніж у 2021 році. Тільки Одеський оперний театр у 2023 році не перевищив свій рівень чистого доходу 2021 року.

   Найбільше доходів серед національних театрів за 2023 рік згенерував Театр опери та балету імені Т. Шевченка — понад 53 млн грн. Майже 46 млн грн чистого доходу отримав Театр Франка, ще 31,5 млн грн доходу отримала Львівська опера.

   Найбільший чистий дохід серед театрів комунальної власності у Київського театру оперети — майже 157 млн грн. Понад 70 млн грн чистого доходу згенерував Київський театр опери та балету для дітей і юнацтва, ще понад 67 млн грн — Молодий театр. Як показує аналітика даних, комунальні театри включають у чистий дохід і кошти отримані з місцевих бюджетів, які використовують для ведення своєї основної операційної діяльності.



   До теми: сцени з прем'єри вистави "Полусмак останнього кохання" Театру української традиції "Дзеркало". Місто Київ, місцевість ДВРЗ, Центр культури та мистецтв Дніпровського району, 11 березня 2014 р.



   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Російсько-українська війна".



Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):