До змісту
Футбол: за кожний гол чемпіонату України ДЮСШ з ДВРЗ отримує 5000 грн
Українська Прем’єр-Ліга на початку місяця оголосила про запуск унікального благодійного проекту "Сила Голу", спрямованого на реконструкцію спортивної інфраструктури ДЮСШ-21 в одному з найбільш віддалених районів Києва — ДВРЗ. Цей проект має на меті відновлення стадіону "Дніпровець", який був осередком спортивного життя індустріального мікрорайону, але в останні роки не отримував належного догляду.
Колись на стадіоні "Дніпровець" (його було відкрито ще у 1953 році під назвою "Локомотив") був один з найкращих газонів Києва. Довгий час (1980—1997) на ньому проводились традиційні товариські зустрічі із ветеранами "Динамо", а на початку 1990-х років школа київського "Динамо" проводила тренування саме на стадіоні ДВРЗ — саме через дефіцит якісних футбольних полів у столиці.
Тут тренувався майбутній володар "Золотого м’яча" Андрій Шевченко, тут починав заняття футболом бронзовий призер юнацького Євро-1994 Валентин Слюсар, який вже у зрілому віці дебютував у національній збірній України. Тут виросли нинішні гравці молодіжної збірної України Ігор Краснопір та юнацької збірної Артем Копил. Але після 2002 року стадіон поступово почав занепадати.
За кожен гол, забитий в Чемпіонаті УПЛ, VBET Foundation в рамках проекту "Сила голу" акумулюватиме 5000 грн, які будуть спрямовані на реконструкцію інфраструктури ДЮСШ-21, а УАФ допоможе школі футбольним інвентарем. Мета проекту — створити комфортні умови для занять спортом, організації дитячих турнірів, підтримки талановитих юних спортсменів та популяризації дитячо-юнацького футболу в Україні.
"ДЮСШ-21 завжди була спортивним осередком мікрорайону ДВРЗ, однак останніми роками наш стадіон, наші майданчики вкрай потребують ремонту, — розповідає керівник ДЮСШ-21 Віталій Яцик. — Ми багато років шукали можливість оновити інфраструктуру школи. Підтримка від VBET Foundation, УПЛ та УАФ — це, без перебільшення, шанс для нас створити комфортні умови для тренувань і виховання нового покоління спортсменів. Ми вдячні всім, хто долучився до цього проекту, та віримо, що незабаром зможемо дати можливість дітям займатися в якісних умовах".
Район Дарницького вагоноремонтного заводу (ДВРЗ) розташований на периферії столиці і має проблеми з транспортним сполученням та сучасною інфраструктурою. Незважаючи на ці труднощі, він залишається домівкою для понад 15 тисяч мешканців.
ДЮСШ-21 на ДВРЗ — навчальний заклад з багаторічною історією, що забезпечує заняття для сотень юних спортсменів (футбол, гандбол, теніс, гімнастика, підводне плавання, водне поло...). Але інфраструктура школи наразі перебуває у аварійному стані. Реконструкція цієї школи відкриє нові можливості для місцевої громади займатися спортом, організовувати турніри та впроваджувати програми для найталановитіших дітей.
Під час війни в Дніпровському районі Києва, зокрема на ДВРЗ, оселилася велика кількість внутрішньо переміщених осіб з дітьми. Спортивна інфраструктура може стати важливим елементом стабільності та розвитку для них та дітей з малозабезпечених сімей. Адже спорт не тільки підтримує фізичне здоров’я, а й сприяє психологічному відновленню та соціальній інтеграції.
Реконструкція стадіону ДЮСШ-21 є не просто інвестицією в інфраструктуру, а й вкладом у здорове та конкурентоспроможне майбутнє покоління. Модернізація дозволить створити умови для занять різними видами спорту, а також сприятиме вихованню сильних та здорових юних громадян України.
Після 13-ти турів Чемпіонату УПЛ сезону-2024/25 його учасники загальними зусиллями забили 234 голи, що дозволило акумулювати 1,17 млн грн на реконструкцію інфраструктури ДЮСШ-21.
"Проект "Сила Голу" — це чудова можливість для нашої футбольної спільноти показати, що спорт може не лише об'єднувати, але й змінювати життя на краще, — впевнений президент Української Прем'єр-Ліги Євген Дикий. — Кожен гол у Чемпіонаті УПЛ тепер має значення не лише для турнірної таблиці, а й для відновлення спортивного центру в столичному районі ДВРЗ. Ми віримо, що це стане прикладом для нових соціальних ініціатив, які допоможуть розвивати український футбол і підтримувати наших дітей у важкий час".
До теми: фрагмент репортажу з відкриття стадіону "Локомотив" 2 серпня 1953 року.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Спорт" та "Діти".