До змісту
В Музеї Ханенків - День відкритих дверей
Переважна більшість музейних закладів столиці традиційно влаштовує "День відкритих дверей" раз на місяць, надаючи можливість усім охочим безкоштовно відвідати музеї та дізнатися більше про історію нашого міста та життя видатних киян. Сподіваємось, що ця інформація стане у нагоді всім, хто цікавиться культурним життям столиці або ж прагне нових вражень та емоцій, розглядаючи шедеври живопису, цікаві експонати чи інші артефакти.
Сьогодні буде День відкритих дверей - безкоштовні екскурсії інтерʼєрами музею - у Музеї Ханенків (повна назва: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвара Ханенків). Музей Ханенків – чільний музей світового мистецтва в Україні. Музей презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. "Серцем" музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків – видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 – початку 20 століття.
Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам’ятка історії та архітектури. Зведений наприкінці 19 століття цей дім-палац зберігає неповторну ауру історії. Його фасад та інтер’єри оформлено в стилі "історизм" з використанням художніх рис готики, Ренесансу, бароко, рококо. Друга будівля музею, розташована поряд, до 1919 року належала родині Сахновських, родичів Ханенків. Тепер в цьому домі розміщено постійну експозицію мистецтва Азії.
Перед тим, як піти до обраного вами музею у день, коли його відвідування вільне, радимо зателефонувати туди, щоб упевнитись, що графік вільного відвідування не змінився. Виставки та різноманітні заходи, які періодично відбуваються в музеях, можуть змінити графік безкоштовного відвідування.
Адреса: вулиця Терещенківська 15-17, 01004, Київ, Україна. Адміністратори музею: +380 44 235 32 90 (Ірина Дєнісова, європейська експозиція), +380 44 288 14 50 (Юлія Головач, азійська експозиція, дитячі абонементні програми). Електронна пошта: museumkhanenko@gmail.com. Fb: khanenkomuseum.
О 17:00 цього дня в музеї відбудеться відкриття виставки "Ковчег" — виставковий проєкт, який увібрав 77 графічних робіт відомого київського художника Віктора Гукайла, створених упродовж його життя. Вхід вільний.
Історія про Ковчег, побудований Ноєм для спасіння родини й тварин від Всесвітнього Потопу, відома людству з давніх-давен. У більш широкому сенсі ця оповідь наводить на думку, що, власне, кожен із нас, умисно чи напівсвідомо, повторює вчинок Ноя – зводить протягом життя каркас власного корабля, облаштовує його каюти для укриття та подальшого буття найдорожчого. Під час війни давня притча набуває особливого змісту.
Серія "Ковчег" Віктора Гукайла бере початок у 1990х. Великі композиції з ретельно проробленими деталями та майже фрагментарні начерки множилися і набирали нового вигляду до самої смерті відомого українського графіка і сценографа. Часом ковчеги перетворюються на неозначені міста-території, лаштунки сцени – рідного для художника оточення, в якому легенди ставали реальністю, адже з початку 1990-х він працював у Київському театрі ляльок.
Роботи на виставці репрезентують різні періоди творчості художника, демонструють трансформації художньої мови і різноманіття доробку, спонукають до роздумів про істинні цінності в житті кожного – рідних і друзів, місця сили, уподобання, враження, спогади. Вони існують у начерках і ескізах, зроблених олівцем, пером, сангіною, гуашшю, а наприкінці – підручними кольоровими олівцями, маркерами, лінерами, у серіях монохромних і кольорових монотипій – техніці, якій художник віддавав перевагу протягом усього життя.
Віктор Гукайло (1948, Київ – 2023, Таль-Ель, Ізраїль) — український графік, живописець, ілюстратор, сценограф. Був головним художником двох Дніпровських Музеїв – Музею АТО та Музею "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні". Кураторки виставки: Олена Живкова, Олена Мітякіна. Музей висловлює подяку родині Віктора Гукайла — його донькам Анні Іпатьєвій і Соні Гукайло.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Київські музеї".