До змісту
Цього дня у столиці відкрився Музей води
25 травня 2003 року у старовинній водонапірній башті, яка 140 років тому забезпечувала киян водою, відкрився Водно-інформаційний центр, або, як усі його називають, Музей води – один із найновіших і найпопулярніших київських музеїв. Музей унікальний тим, що тут гармонійно поєднали пізнавальний, розважальний та виховний ефекти екскурсії.
Уся експозиція – під землею. Там відразу потрапляєш у царство води: величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора. Екскурсія перетворюється на захопливу подорож за краплинкою води, яка здійснює свій кругообіг у природі. Крім того, екскурсовод розповість про те, як забезпечували питною водою Київ у давні часи, скільки вона коштувала, як прокладали перший водогін. Також ви дізнаєтеся, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання. Побачите ванну кімнату із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив – це демонстрація нераціонального споживання води.
Музей води – один із найцікавіших для дітей. Тут у великому басейні плавають дивовижні японські коропи кої, які, за чутками, виконують бажання. Якщо піднести близько до води долоню – рибки можуть вистрибнути й торкнутися вашої руки. Загальний подив викликає і величезний, у половину людського зросту, унітаз. В одному із залів є грот, пройшовши через який, можна побачити різні перетворення і стани води. Є тут і водоспад, і дощ із грозою, і гейзери.
Найбільше захоплення – як у дорослих, так і в дітей – викликають гігантські мильні бульбашки. Причому можна не тільки їх видути, а й самому побувати всередині мильної кулі (див. відео - прим. ред. "Ліски"). Враження – незабутні.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Київські музеї".