Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Замість керамічного панно 1970-х років – реклама перукарні

Неділя, 21.01.2024 18:33   Джерело: BigKyiv

   На вулиці Анатолія Солов’яненка в Києві замалювали майолікові плитки. Набори на кожному під’їзді різняться між собою — кожний є унікальною композицією. Про це повідомляє краєзнавець Антон Короб.

   Мова йде про декоративні елементи з кераміки для оформлення житлових будинків, якими були прикрашені входи до під’їздів житлового будинку по вулиці Анатолія Солов’яненка (колишня вул. О. Бойченка), 16. За словами краєзнавця, панно були створені майстрами Київської експериментальної майстерні художньої кераміки. У панно були використані мотиви та колористика українського народного декоративно-прикладного мистецтва.

   Під час забудови мікрорайону №2 Північно-Броварського масиву Києва цими плитками прикрасили стіни будинку: вони складаються з 24 майолікових плиток, що нагадують українські традиційні пічні кахлі. Набори на кожному під’їзді різняться між собою — кожний є унікальною композицією.

   "Ще донедавна було чотири панно, але свіжа фарба муралу, що рекламує сусідню перукарню, тепер закриває традиційні українські декоративні мотиви. Справжнє культурне надбання, зразок використання монументально-декоративного мистецтва у житловій архітектурі замальоване "митцем", що навіть лишив свій автограф. Чи розуміє невіглас, на що руку підняв? Чи може гроші від духовно вбогих власників перукарні не пахнуть?", — зазначає Антон Короб.


   До теми: на Березняках знищили панно на дитячій поліклініці.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Історія Києва".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):