Тег AREA. Top_231


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

День дітей-винахідників

Вівторок, 17.01.2023 20:37   Джерело: сайт Ділова Мова. Скорочено

   Одного разу одинадцятирічний хлопець на ім’я Френк Епперсон, випадково залишив на вулиці стакан з лимонадом. Була зима і день був морозний. Згодом це зробило його дуже багатим. Вранці хлопчик природно знайшов свій забутий стаканчик замерзлим, але від цього не менш цікавим. Це, незвичайне для нього тоді відкриття, свого часу стало початком створення "фруктового льоду", коли у 18 років йому прийшла в голову ідея випускати заморожений лимонад.

   Протягом всієї історії людства винахідливість підростаючого покоління, особливо дітей, не раз заслуговувала пильної уваги. Це не дивно, адже їхній погляд на звичайні для нас об’єкти та ситуації, ще зовсім незвичайний. Вони цілком можуть помітити те, що нами, з тієї чи іншої причини, просто проігноровано. Діти - відмінні винахідники.

   Наприклад, перший батут винайшов 16-ти річний хлопець на ім’я Джон Ніссен з Айови в 1930-му році. Одного разу він вирішив натягнути брезент армійського зразка за допомогою гумових амортизаторів на залізний каркас, щоб просто пострибати на своє задоволення. Чому про це не подбали ті, які називають себе дорослими?

   З огляду на незаперечні факти дитячої винахідливості, в міжнародному середовищі виникла ідея щорічного проведення Дня дітей-винахідників. Датою цієї календарної події була обрана дата народження Бенджаміна Франкліна - 17 січня. Він народився в неділю, 17 січня 1706 року в Бостоні, штат Массачусетс, який був тоді британською колонією. Нам він відомий більше, як один з батьків-засновників Сполучених Штатів Америки, якого ви бачите на стодоларовій купюрі валюти США.

День дітей-винахідників

   Коли йому було 12 років, він придумав собі пристосування для більш швидкого плавання, винайшов ласти. Йому належить один з патентів на крісло-гойдалку і економічну малогабаритну піч для будинку, що отримала назву піч Франкліна. У більш зрілому віці саме він, для електрично заряджених станів, запропонував позначення "+" і "-", висунув ідею електричного двигуна і продемонстрував справжнє "електричне колесо", яке оберталося під дією електростатичних сил.   До теми: розповідь Олександра Аркадійовича Верхмана - керівника гуртка "Юний винахідник" Центру науково-технічного розвитку молоді "СФЕРА" Оболонського району міста Києва.   Багато вихованців гуртка "Юний винахідник" стають переможцями молодіжних проєктів. Зокрема, Вікторія Папірненко з роботою: "Поромна гідроелектростанція" та Олександр Дем’янов з роботою: "Скільки енергії може виробити траса Одеса-Київ" визнані переможцями фіналу Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергозбереження "Енергія і середовище" 2021-2022 н.р.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Діти".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):