До змісту
Новий рік ступає на поріг
Новий рік завжди розпочинає свою подорож по планеті від 180-го меридіана. Якщо уважно подивитися на глобус Землі чи карту світу з позначеними на них довготами та широтами, то можна побачити, що 180-й меридіан проходить у Тихому океані між Америкою й Азією і ніде, за винятком Антарктиди, не дотикається суші. У 1884 році 25 країн домовилися між собою про те, що умовна лінія початку відліку доби проходитиме саме по 180-му меридіану.
Перший місяць року за григоріанським календарем - січень - колись мав назву "просинець" (від "просинь" - темнуватий), бо в цей час дні були блідими, часто затуманеними. Нам навіть важко уявити, що в сиву давнину, коли люди користувалися давньоримським календарем, не було не лише назв "січень", "лютий", а й самих цих місяців, тому що рік тоді мав 10 місяців і починався з мартіуса (березня), а закінчувався децембером (грудень).
Римський правитель Нума Помпіліус у 700 р. до н.е. додав до 10-го місяця, щоб виправити календар, ще два - "січень" і "лютий". Ці місяці, як і всі інші, мали однакову кількість днів - по 30, пізніше січень став першим місяцем року, а вже Юлій Цезар у 46 р. зробив його тривалістю 31 день.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Фото".
admin 02.01.2021 12:24
Дякуємо. Виправили. І Вас зі святами!
Читачка 02.01.2021 11:44
У другому абзаці, третій рядок у слові "данину" пропущено літеру "в" , повинно писати давнину.
З НОВИМ 2021 РОКОМ ! З НОВИМИ ПЕРЕМОГАМИ !
Антоніна 31.12.2020 11:22
Якщо існують на світі розумні чоловіки, то це редактор сайту "Ліски" Сергій СОКОЛОВ.
Він з нічого робить дива. Дякую за ці новини! Дякую за творчу співдружність на сайті!
Бажаю всім миру та щасливого Нового року!