До змісту
Слідами "Буревісника"
Нещодавно ми розповідали про розташований біля житлового масиву Березняки в Києві військовий завод "Буревісник", на якому за радянських часів випускали апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Пропонуємо читачам випуск програми журналістських розслідувань "Схеми" на цю ж тему.
"Буревісник" – легендарний київський завод, який тривалий час був єдиним державним виробником апаратів ШВЛ в Україні. І його вироби були б надто потрібними державі зараз, коли в усьому світі вирує COVID-19, а ці апарати необхідні для підтримки життя хворих під час ускладнень.
Та вже більше 10 років "Буревісник" не працює: нині колись стратегічне виробництво стоїть збанкрутіле й занедбане, а його конструкторська документація, як кажуть в "Укроборонпромі", на балансі якого перебуває завод, є частково втраченою.
Водночас, дослідивши ринок апаратів ШВЛ, "Схеми" знайшли одного з вітчизняних виробників, який випускає медичне обладнання схоже на те, що раніше виробляв "Буревісник". Як так трапилось? Чи могли креслення із державного заводу опинитися у приватних руках? І чи впорається тепер вже приватний сектор із державним замовленням, яке значно зросло в умовах пандемії коронавірусу? Розслідування Георгія Шабаєва.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Березняки" та "Коронавірус".