Тег AREA, атрибут coords


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 

Будівлі ДВРЗ: будинок з годинником

Вівторок, 30.10.2012     За матеріалами книги "ДВРЗ" та інформаційної системи КМДА "Ваш будинок".

ДВРЗ, будинок з годинником ДВРЗ, будинок з годинником    "Бакалея", "Переезд", "Довбуша", "Макаренко", "Возле бани" - такі зупинки роблять маршрутки на ДВРЗ, ці назви зрозумілі і водіям, і пасажирам, причому байдуже, якою мовою їх кажуть.

   Між тим, давно вже немає оптової бази "Бакалія", немає й бані. Проте сама будівля бані добре збереглась, хоча й поміняла господаря - тепер у цьому дбайливо відреставрованому будинку знаходиться офіс приватної компанії. Менше пощастило будинку навпроти бані - "будинку з годинником".

   Це перший, зведений наприкінці 1934 року, житловий будинок. І номер у нього також був перший, будинки нумерували за порядком їх спорудження" - пише в книзі "ДВРЗ" Володимир Приходько.
   "Одну з квартир другого поверху зразу відвели під готель - на ДВРЗ часто навідувались поважні гості. На першому поверсі розмістили просторий овочевий магазин, і хлібний. Пізніше овочевий поступився місцем штабу добровільної народної дружини. Одну з кімнат цього будинку завжди займав дільничний міліціонер."

   І зараз у цьому облупленому двоповерховому будинку №105/2 по вул.Алма-Атинській, в його 8 квартирах на 2 під'їзди проживають мешканці, загальна площа будинку - 757 кв.м, площа квартир - 427 кв.м, решта - нежитлові приміщення.

   Цікаво, що й досі зберігся кронштейн, на якому раніше висів годинник - хоч зараз чіпляй новенького. Є біля будинку й стенд для оголошень, так що можна туди помістити копії архівних номерів заводської багатотиражної газети.

   Дивись, і потягнуться на ДВРЗ заїжджі туристи, щоб поринути в атмосферу повоєнного Києва. :)   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Історія Києва", "Фото" та "Будівлі ДВРЗ".


Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):