Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Свято середини зими на українській антарктичній станції

Неділя, 21.06.2026 17:21   Джерело: НАНЦ

   Сьогодні — особливий день для учасників та учасниць антарктичних експедицій з усього світу. Це Мідвінтер або свято середини зими. Саме 21 червня в Антарктиці найкоротший день та найдовша ніч. Приміром, біля "Вернадського" світловий день триватиме менш як 3 години 24 хвилини. Відтак ночі потроху ставатимуть коротшими, невпинно наближаючи весну.

   Традиційно Мідвінтер починається з обміну вітаннями між різними антарктичними станціями. Наші полярники вже отримали листівки від британських, американських, австралійських, франко-італійської, японської, індійської та інших баз.

   Серед них — легендарна американська станція Амундсен–Скотт на Південному полюсі, де рівно шість місяців триває полярний день і шість — полярна ніч. Саме там там середньорічна температура близько −49°C, а взимку може опускатися нижче −60°C

   На одній із листівок ви можете побачити полярників серед високих трав. Це фото із субантарктичного острова Маккуорі в Південному океані, на півдорозі між Австралією та Антарктидою. Є також вітання від команди британського криголама "Сір Девід Аттенборо", побратима нашої "Ноосфери".

   Українські полярники та полярниці з "Вернадського" теж розіслали листівку з теплим побажанням: "Нехай повернення сонця принесе добрі новини, нові сили та віру в майбутнє". Щоб працювати в Антарктиці, зокрема в умовах полярної ночі, потрібні терпіння, сміливість та цілеспрямованість. І, звісно, віра в ту велику справу, яку ви щодня робите для всього людства. Завдяки вашій праці ми краще пізнаємо Землю й створюємо шляхи збереження нашої планети та її вразливих екосистем.

   Пишаємося, що вже понад 30 років поспіль, попри економічну нестабільність, пандемію COVID-19 та повномасштабне вторгнення рф, українські полярники і полярниці безперервно проводять дослідження на "Вернадському". Щиро за це вдячні. Бажаємо сил, здоров’я, тепла в серці та безпечного повернення додому після завершення вашої важливої наукової місії.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Екологія".



Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):