До змісту
Всесвітній день водних ресурсів
Київ підтверджує статус одного з екологічних лідерів Європи завдяки унікальному різноманіттю своєї акваторії. До Всесвітнього дня водних ресурсів, який відзначається щорічно 22 березня, столиця підсумовує результати моніторингу стану річок, озер і каналів. Загальна площа водної мережі столиці перевищує 6000 гектарів. Про це розповіли у КМДА.
Головна водна артерія міста — річка Дніпро — у межах Києва має ширину русла від 280 до 1350 метрів, що є одним із найвищих показників серед європейських столиць. Це формує потужний водний каркас міста та визначає його природну ідентичність.
Особливим надбанням Києва є острівна система на Дніпрі, яка не має аналогів у Європі. На її базі створено регіональний ландшафтний парк "Дніпровські острови", що об’єднує 34 об’єкти загальною площею 1215 гектарів. Усі острови належать до заповідної зони, призначеної для збереження та відновлення найцінніших природних комплексів.
Водночас 30 островів лишаються обмеженими для доступу, оскільки дістатися до них можна винятково по воді. Це дозволяє зберігати унікальні природні екосистеми в центрі мегаполіса.
Водну мережу Києва формують 80 малих річок, струмків і каналів, а також 631 замкнена водойма — озера та ставки. Найбільше у столиці озеро Алмазне площею 168,01 гектара має статус об’єкта природно-заповідного фонду.
На відміну від багатьох інших європейських столиць, Київ зберіг значну кількість природних ділянок і Дніпровських островів із мінімальним антропогенним впливом. Загальна площа земель природно-заповідного фонду у водному секторі становить 1879,86 гектара.
Охорона та відновлення водних об’єктів лишаються одним із ключових пріоритетів у сфері екологічної політики столиці.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Екологія".



