Тег AREA. Top_231


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Мовний блог: відкривати і закривати

Вівторок, 07.01.2025 18:10   Джерело: YouTube

   Урок української мови від Олександра Авраменка. Сьогодні спробуємо розібратися, коли вживаємо слова "відкривати" і "закривати". Ви скажете: "Дуже просто! Наприклад, відкривати очі". Ні, насправді очі розплющуємо або заплющуємо - коли прикриваємо їх повіками. "Закрити" очі можна, наприклад, руками. Ось у такий спосіб. Або "закривати очі" - це може бути стійка сполука слів, яка означає "вдавати, ніби нічого не помічаєш", "ховати голову в пісок". Отож, не закривайте очі на проблеми.

   Тоді ви скажете: "Гаразд. Книжку ми вже точно розкриваємо". Насправді ні. Книжку ми розгортаємо або згортаємо. Подивіться, сторінки ми не розкриваємо, а гортаємо.



   Що ж, в такому разі ми відкриваємо, напевно, вікна або двері. Але і вікна, і двері ми теж не відкриваємо, а зачиняємо, або ж відчиняємо. А що ж? Ну, напевно, пляшку вже 100 відсотків ми відкриваємо. Так, ми пляшку відкриваємо, але знову ж таки не завжди. Все залежить від того, у який спосіб вона закрита. Якщо в ній є корок, то ми пляшку розкорковуємо. Тому пляшку можна і відкривати, і розкорковувати.

   Отже, зробимо висновок: очі ми розплющуємо або заплющуємо, книжку розгортаємо або згортаємо, вікно відчиняємо чи зачиняємо, а пляшку розкорковуємо або відкриваємо. Не забувайте коханій своїй людині - відкривати душу.

   І насамкінець додам, що шануйте себе, дбаючи про чистоту своєї мови.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Мовний блог".



Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):