Тег AREA. Top_221


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

«Ноосфера» — вже на «Вернадському»

Неділя, 05.01.2025 09:47   Джерело: Національний антарктичний науковий центр. Скорочено

   Позавчора, 3 січня 2025 року, флагман українського науково-дослідницького флоту "Ноосфера" прибув на нашу станцію "Академік Вернадський". Це перший прихід судна до української станції в межах четвертого антарктичного сезону, але загалом їх планується кілька.

   Судно доставило на "Вернадський" технічну команду, яка має провести невідкладні роботи з модернізації станції, розпочаті ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зокрема, цього сезону мають замінити систему каналізації та світильники, розширити майданчик для метеодосліджень.



   Для здійснення робіт "Ноосфера" привезла на станцію багато вантажів. Звісно, не обійшлося без смачних сюрпризів для наших зимівників та зимівниць. Це — свіжі фрукти та овочі, яких учасники річної експедиції не бачили вже кілька місяців. Нині триває розвантаження судна, після чого воно вирушить до чилійського порту Пунта-Аренас для продовження антарктичної місії.


   Довідка: Академік Вернадський (до 1996 — Фарадей; англ. Faraday Station) — єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та геофізичною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиці.

   У лютому 1996 року станцію було передано Британією Україні та перейменовано на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського, першого президента НАН України. Під час передачі станції за неї сплатили символічну ціну в один фунт стерлінгів. Криголам "Ноосфера" Україна також купила у Британії у 2021 році за близько 5 млн доларів, що було на той значно нижче від ринкової ціни.

   Нагадаємо, що після розпаду СРСР Росія, як самопроголошений наступник Радянського Союзу, відповіла відмовою на прохання України в рамках розподілу активів колишнього СРСР передати їй одну з п’яти функціонуючих на той момент антарктичних станцій.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Фото".



Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):