Тег AREA. Top_221


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Лівобережний масив у Києві

Вівторок, 10.09.2024 20:30   Джерело: ДНАББ ім.Заболотного.

   "Топоніми, мікротопоніми, історичні місцевості – Передмостова, Мостова, Берегова або Печерська Слобідка, Венеція, Гідропарк. Сучасний Лівобережний масив включає частини територій, знесених у ХХ столітті Микільської та Передмостової Слобідок. На півночі він межує з Броварським проспектом і наземною частиною Святошинсько-Броварської лінії метрополітену, на південному заході вздовж Русанівського каналу пролягає межа з мікрорайоном Русанівка, а на сході його кордони окреслюють залізничні колії, за якими розкинулося Соцмістечко.

   До визвольної війни 1648–1654 рр. територія, на якій пізніше виникла Передмостова Слобідка, в адміністративному відношенні підпорядковувалася Київському воєводству, а в період Гетьманщини послідовно входила до складу Київської, Бориспільської та Гоголівської сотень Київського полку.



   Ця місцевість стала активно заселятися лише наприкінці XVIII століття, особливо посприяло цьому створення більш надійних наплавних мостів через Дніпро та заснування Київського арсеналу 1764 року. Чимало працівників, приписаних до заводу, забажали оселитися на лівому березі Дніпра – навпроти Києво-Печерської лаври, неподалік від Наводницької переправи, звідки було легко добиратися до роботи човном.

   Передмостова Слобідка знаходилася на Венеційському острові обабіч Чернігівської дороги (нині – Броварський проспект). На деяких картах і планах XIX – початку ХХ ст. на тому місці, де можна локалізувати Передмостову Слобідку, зафіксовано й такі назви, як Печерська та Приміська Слобідка, що дає підстави вважати: цей населений пункт мав декілька паралельних найменувань.

   Назва Передмостова відома з середини XIX століття. Її виникнення повʼязано із розташуванням на березі Дніпра, поблизу Ланцюгового (Миколаївського) моста, спорудженого 1853 року…" (цитата (с. 170) і світлини з видання: Лемеха С. М. Освячений Дніпром. Тернопіль: ТзОВ "Терно-граф", 2020).


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Історія Києва" та "Бібліотека".



Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):