До змісту
Пам’ятні монети "Пльонтанізм" та каталог до виставки Івана Марчука
У Музеї історії міста Києва триває виставка-ретроспектива "Іван Марчук. Космічна містерія життя", яка представляє всі цикли майстра. І саме тут, за участі самого маестро, презентували пам’ятні монети "Пльонтанізм" (Іван Марчук), присвячені унікальній техніці живопису художника, що викарбував Національний банк України, та перші примірники каталогу.
"Це не просто презентація монети, а вшанування, честь, яку Національний банк України віддає майстру — з повагою і вдячністю за його творчість і натхнення для інших," — зазначив голова НБУ Андрій Пишний. "Ми обрали картину "Пробудження", створену на Мангеттені у Нью-Йорку 1992 року, після проголошення Незалежності України. Там вона залишилася, є світлина, де Іван Марчук прощається з нею. Фрагмент цієї картини викарбований на монеті. Вона символізує пробудження України, її силу та енергію".
Пам’ятна монета "Пльонтанізм" (Іван Марчук) присвячена унікальній техніці пльонтанізму Івана Марчука. Його авторський стиль, подібний до мережива з найтонших мазків, надає картинам об’ємності, створюючи ілюзію динамічного світла грою відтінків.
Мотивом дизайну аверсу срібної монети стало коло, що асоціативно нагадує сонце як символ джерела життя, енергії та розвитку. Аверс монети з нейзильберу повторює загальну стилізовану композицію аверсу срібної монети. На реверсі обох монет зображено образ дівчини з блакитно-жовтою стрічкою на голові. Вона стоїть на тлі квітучого безмежжя рідних просторів, символізуючи пробудження України. Обидві пам’ятні монети оздоблені кольоровим друком (тамподрук) та патинуванням.
Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла 925 проби, категорія якості карбування — "спеціальний анциркулейтед", маса дорогоцінного металу в чистоті — 31,1 г, діаметр — 38,6 мм, тираж — до 7 500 штук. Монета номіналом 5 гривень — виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування — "спеціальний анциркулейтед", маса — 16,5 г, діаметр — 35,0 мм, тираж — до 75 000 штук.
Придбати пам’ятні монети "Пльонтанізм" (Іван Марчук) з нейзильберу можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку у вересні. Її вартість — 472 грн. Інформація про початок реалізації таких пам’ятних монет зі срібла буде опублікована на вебсайті інтернет-магазину додатково.
Команда Музею історії міста Києва також зробила митцю подарунок — підготувала каталог виставки "Іван Марчук. Космічна містерія життя". Він є не лише повним зібранням представлених в експозиції робіт художника, а й візуальною мандрівкою його творчим і життєвим шляхами.
На презентацію завітала й донька Івана Марчука, скрипалька Богдана Півненко. Вона виконала знакову для митця композицію — "Мелодію" Мирослава Скорика.
До теми: Мирослав Скорик, "Мелодія". Виконує заслужена артистка України Богдана Півненко.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Київські музеї".