До змісту
У Києві на ДВРЗ показують унікальні витвори сучасного українського дизайну
У межах ДВРЗ Design Days на двох локаціях, що розташовані на ДВРЗ та Подолі, можна оглянути експозиції функціонального та промислового дизайну. ДВРЗ Design Days проходить у столиці вже вдруге. Його місія — познайомити усіх охочих з сучасним доробком дизайнерів та підтримати українських виробників. Просторами цієї події стають промислові зони, а кураторські експозиції допомагають відвідувачам краще розбиратись в дизайні та його напрямках.
"Минулого року ми говорили суто про промисловий дизайн, цьогоріч представили дві секції — функціональний та промисловий дизайн, — розповів продюсер ДВРЗ Design Days Роман Михайлов. — В галереї Panoptikum на ДВРЗ можна ознайомитися з функціональним дизайном, що на межі з мистецтвом, це лімітовані речі, створені укранськими авторами. Це експозиція має музейний формат, через QR-код відвідувач може послухати історію кожного предмету. На другій локації, у Культмотиві, демонструємо промисловий дизайн, це речі, які можуть бути масовим продуктом. Минулого року у нас було 18 учасників, цього року — 42".
Кураторка та ідеологиня ДВРЗ Design Days, історикиня і дослідниця дизайну Лариса Цибіна, понад 20 років працює з дизайном. Зізнається, що з початком повномасштабного вторгнення сфокусувалася саме на українському дизайні, аби розповідати про нього у нас та за кордоном.
На ДВРЗ Design Days приїхали два міжнародних гостя. Це дослідниця дизайну з соціальної точки зори, дизайн-критикиня та журналістка з Великої Британії Еліс Роусторн. Вона є співзасновницею організації Design Emergerncy, що покликана завдання часу світового масштабу через дизайн.
Для створення секції функціонального мистецтва запросили бельгійського галериста і колекціонера Жана Франсуа Деклерка, який проводив виставки в багатьох європейських містах. Він зголосився підтримати митців та дизайнерів України, що продовжують творити попри війну.
Коли: до 25 серпня 2024 року. Де: галерея Panoptikum на ДВРЗ, вулиця Алматинська, 8 (обʼєкти функціонального мистецтва); Культмотив, вулиця Набережно-Хрещатицька 31/36 (предмети промислового дизайну). Вхід вільний.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Анонси".