До змісту
Київ у картинах: Березняки
Художники різних епох і стилів по-різному змальовували міські пейзажі Києва. Тарас Шевченко у зарисовках намагався з точністю зображувати побачене в Києві. Натомість авангардист Богомазов зображував рух, уникаючи детального відтворення побаченого. Чичкан, Яблонська, Криволап і Химич, навчалися соцреалізму проте намагалися "вистрибнути" з цього жанру. Суспільне Культура пропонує добірку картин із пейзажами Києва.
Тарас Шевченко відвідував Київ в 1820-х роках, а також у 1843 та 1846 роках. Весною 1843 року Шевченко взяв академічну відпустку в Петербурзькій академії мистецтв "на проїзд в малоросійських губерній строком на 4 місяці". Художник мав намір створити альбом офортів "Живописна Україна". У червні Шевченко дістався Наводницької переправи через Дніпро. Йому відкрився панорамний вид на правий берег. Цей краєвид він зобразив в зарисунку олівцем "З-за Дніпра" 1843 року. На Печерському пагорбі виднілися ансамбль Києво-Печерської Лаври та Михайлівський Золотоверхий монастир. Найбільше деталей у зарисовці є в Лаврській дзвіниці. Також Шевченко зобразив місцевих мешканців.
Аркадія Чичкана знають як художника нонконформіста, який відмовився у своїх роботах малювати соцреалістичні зображення та працював у техніці модернізму. Був представником покоління "тихого опору". Його картина виконана олійними фарбами та зображує Березняки в Києві, де сім'я художника отримала квартиру. На картині проглядається типовий спальний район 1970-х років радянської доби.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Історія Києва" та "Березняки".