Тег AREA. Top_232


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Стали відомі імена ще чотирьох російських окупантів, які катували мешканців Київщини

Вівторок, 14.05.2024 10:53   Джерело: BigKyiv. Маленьке зображення в анонсі замітки - з публікації Support Ukraine.

   Державне бюро розслідувань України встановило особи ще чотирьох російських військових з Бурятії, які катували мешканців Київщини під час тимчасової окупації Бучанського району. Їм інкриміновано порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.1 ст.438 КК).

   Слідчі Бюро зібрали неспростовні докази причетності чотирьох військовослужбовців 37-ї окремої гвардійської мотострілецької Донської Будапештської Червоного прапора ордена Червоної зірки бригади, 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу зс рф (військова частина 69647 с. Кяхта, Республіка Бурятія РФ) до жорстокого поводження з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.   За даними ДБР, на початку березня 2022 року заступник командира вищевказаної бригади полковник Іван Кий виконав злочинний наказ свого керівництва й облаштував у селі Вишеград Бучанського району Київської області командний пункт та так званий “ізолятор тимчасового утримання”. Також він доручив своїм підлеглим відшукувати патріотично налаштованих місцевих мешканців та ув’язнювати їх. При цьому він наказав не лише здійснювати охорону протиправно позбавлених волі цивільних, а й проводити з ними допити із застосуванням фізичного та психологічного насилля.

Стали відомі імена ще чотирьох російських окупантів, які катували мешканців Київщини

   Наразі документально доведена участь у таких протиправних діях офіцера розвідувального відділу штабу капітана Оскара Ситдікова, командира 9 мотострілецької роти 37 бригади лейтенанта Магомеда Магомедова, командира відділення взводу радіоелектронної розвідки бригади сержанта Георгія Раднатарова. Робота щодо документального підтвердження протиправних дій інших військовослужбовців цієї бригади триває.

   Вони завдали українським громадянам моральної та майнової шкоди. Задокументовані завдані ними тяжкі тілесні ушкодження, сильні душевні страждання, шкода здоров’ю, зазіхання на людську гідність тощо. Також зафіксовані факти пограбування цивільних осіб та привласнення їхньої власності, що не було виправдано воєнною необхідністю.   До теми: cело Вишеград Бучанського (раніше - Макарівського) району Київської області розташоване за 35 кілометрів від Києва, неподалік Житомирської траси. Сусідні села - Колонщина, Маковище та Гавронщина. Вишеград дуже мальовничий, налічує багато лелечих гнізд. На фото внизу - східна та західна околиці села.

Східна околиця села Вишеград
Західна околиця села Вишеград

   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Російсько-українська війна".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):