Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Бородянка: росіяни розстрілювали машини з цивільними

П'ятниця, 08.03.2024 10:06   Джерело: ДІМ.

   Жителька Бородянки Ірина Шашенко пережила окупацію селища на початку повномасштабного вторгнення. В її квартирі хазяйнували окупанти, евакуюватися з населеного пункту вона так і не змогла. Спогадами про пережиту окупацію жінка поділилася з журналістами "Ранку Вдома".

   Ірина Шашенко — вчителька української мови та літератури в Бородянській школі. Пригадує, що 24 лютого 2022 року на роботу ніхто з колег не вийшов. Дехто з працівників навчального закладу жив у сусідніх селах. Аби тримати зв'язок, колеги створили групу у соцмережах.

   "Людина пише: "Початок колони". Значить, ми розуміємо, що за 15 хвилин ця колона буде біля нас. У колонах було по 300 чи 500 одиниць військової техніки. Було таке, що початок колони був в Ірпені, а "хвіст" — в Бородянці", — пригадує жителька Бородянки.   Селище було під постійним обстрілом росіян. Ворог використовував авіабомби та ракети. Вулиці Бородянки щодня перетворювались на руїни. Одного дня Ірина Шашенко разом з родиною вирішили евакуюватися, втім їхній автомобіль знищив ворожий удар. Проте й евакуація з Бородянки до безпечного місця нагадувала лотерею на виживання. Місцеві на власних автомобілях ставали мішенями російських варварів.

   "Машини розстрілювали на ходу. Росіяни вбивали цивільних, які намагалися виїхати. Поки тривала окупація, ці машини з трупами стояли на дорозі", — каже жінка.

   Коли росіяни повністю окупували селище, припинились авіаудари та ракетні атаки. Натомість військові РФ пішли по квартирах. Не оминули окупанти й оселю Ірини. У той час жінку разом з родиною прихистили знайомі. У квартирі жінки росіяни все перевернули, розікрали та наслідили.

   "Тут були білоруси, росіяни, кадировці. Я так розумію, що їм треба було їсти, жити десь. У мене з квартири зникли ложки, ножі, килими, матраци", — зізналася Ірина.

   Окупація закінчилася звільненням Бородянки. Ірина Шашенко з родиною так і не наважилися виїхати. Хоча пережите жахіття досі виринає у пам'яті, жінка впевнена у тому, що українці неодмінно проженуть окупантів зі своєї землі, як це було у її рідній Бородянці.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Російсько-українська війна".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):