Тег AREA. Top_232


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

На Київщині створюють перший в Україні заказник для охорони вовків

Четвер, 29.02.2024 19:07   Джерело: КЕКЦ

   Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) закінчує роботу зі створення на півночі Вишгородського району першого в Україні заказника для охорони вовка. Під охорону буде взято "Чортове болото" біля річки Жидок площею близько 200 га.

   Вовк у всій Європі охороняється Бернською конвенцією та Оселіщною директивою ЄС. В даний час в 15 європейських країнах вовк знаходиться під повною охороною, в п'яти він знаходиться під частковою охороною (як мисливський вид). Маленька Болгарія має 2712 вовків, Італія - 3307 вовків, Румунія - 3000 вовків, Польща - 1889 вовків, а Україна - понад 2000 вовків.

На Київщині створюють перший в Україні заказник для охорони вовків
Вовк сірий. Фото - Рівненський зоопарк

   На жаль, практично єдиною європейською країною, яка не охороняє вовка, порушуючи Бернську конвенцію, яку вона ратифікувала, є Україна. Ще правда є росія і білорусь, де вовка теж знищують, але не про них йдеться.

   Дуже важливим для охорони вовка є захист його місць розмноження. На жаль, цьому питанню в Україні довгий час взагалі не приділяли уваги. В Україні досі немає жодного спеціалізованого заказника для охорони місць розмноження вовка.

   Тому КЕКЦ першим розпочав таку роботу. Було проведено дослідження, в результаті якого вдалося встановити, що в Чортовому болоті, зовсім дикій та важкодоступній місцевості, вже багато років живе сім'я вовків, яка тут розмножується. Тому Центр зараз закінчуєм готувати документи щодо створення заказника для охорони місця розмноження вовків. Крім вовків, тут також можна спостерігати червонокнижного лося, у великій кількості зустрічається кабан, козуля та бобер.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Екологія".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):