Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Український музикант переміг на престижному конкурсі скрипалів у Парижі

Середа, 29.11.2023 19:47   Джерело: Українська правда. Культура

   Український скрипаль зі Львова Богдан Луц став лавреатом першої премії Long-Thibaud International Violin Competition 2023. Це міжнародний конкурс академічних піаністів і скрипалів, який проводять у Парижі уже 80 років. Про перемогу Богдана Луца повідомив Vere Music Fund.

   "У фіналі конкурсу Богдан виконав скрипковий концерт Сібеліуса. Він прозвучав у присутності двох тисяч глядачів у великому залі University of Paris II у супроводі Orchestra of the Republican Guard під орудою маестро Франсуа Буланже", – йдеться у повідомленні.

   Крім того, скрипаль зі Львова отримав кілька спеціальних призів: премію преси, приз глядацьких симпатій, а також нагороду від музикантів оркестру, який акомпанував фіналістам. У понеділок, 27 листопада, Луц як переможець конкурсу виступив із концертом у відомій паризькій залі – Théâtre des Champs-Elysées.

Богдан Луц переміг на престижному конкурсі скрипалів. Фото: Vere Music Fund
Богдан Луц переміг на престижному конкурсі скрипалів. Фото: Vere Music Fund

   "Це справжній тріумф не тільки для Богдана (адже це одне найвищих досягнень у житті скрипаля!), але й для України. І ще це тренд, який почався ще минулого року: наші музиканти отримують лауреатство на найбільших світових конкурсах – Cliburn International Piano Competition, Queen Elisabeth Competition, International Jean Sibelius Violin Competition, Maria Canals Competition. Горді за них та горді за нашу країну", – зазначив у коментарі УП.Культура директор Vere Music Fund Павло Пімінов.


Про Богдана Луца

   Богдан Луц народився 2004 року у Львові. Навчався у Київському державному музичному ліцеї імені Миколи Лисенка (клас Ольги Корінець) та у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької (клас Марії Футорської).

   "З Богданом ми співпрацюємо п'ять років, ще з того часу, коли він навчався у Львівській спеціалізованій музичній школі імені Соломії Крушельницької. Зараз він навчається у International Menuhin Music Academy у Швейцарії, у професора Олега Каськіва – українського скрипаля, який неймовірно багато часу віддає своїм українським підопічним як в Швейцарії, так і в Україні. Богдан є одним із найяскравіших музикантів свого покоління, який став справжнім символом України", – розповів про скрипаля Пімінов.

   Луц – лауреат численних міжнародних конкурсів. Серед його здобутків: перша премія на Carl Nielsen International Competition (Данія, 2022); перші премії та чотири спеціальні нагороди на III/V International Contests of young violinists "I’ll be a virtuoso" (Польща, 2015, 2017); гран-прі та перша премія на Міжнародному конкурсі "Львівський віртуоз" (Україна, 2017); гран-прі та перша премія на двох конкурсах International Competition of Bohdan Warchal "Talents for Europe" (Словаччина, 2014, 2016) та багато інших.

Богдан Луц на конкурсі скрипалів у 2016 році. Фото: ГалІнфо
Богдан Луц на конкурсі скрипалів "Таланти для Європи" у 2016 році. Фото: ГалІнфо

   Мав концерти у Швейцарії, Словаччині та Україні. Виступав із Symphony Orchestra of Copenhagen, Odense Symphony Orchestra, Košice Symphony Orchestra (Словаччина), симфонічним оркестром Львівської Національної філармонії, камерними оркестрами "Львівські віртуози" та "Трембіта", симфонічним оркестром INSO-Lviv, Національним ансамблем солістів "Київська Камерата".


Про конкурс Long-Thibaud International Competition

   Це міжнародний конкурс класичної музики, який проводиться у Франції з 1943 року. Його створили піаністка Маргеріт Лонг і скрипаль Жак Тібо – їхніми прізвищами і названо конкурс. У 1980 році його розділили на два окремі конкурси, де піаністи змагаються лише з іншими піаністами, а скрипалі – лише з іншими скрипалями.

   "Конкурс входить до World Federation of International Music Competitions. Це організація, яка об'єднує найпрестижніші музичні конкурси світу. Після таких конкурсів, зазвичай, життя музиканта докорінно змінюється. Він виходить на інший рівень у своїй кар'єрі. Це подія національного масштабу у Франції, якій приділяє увагу президент країни", – розповів Пімінов.

   За роки існування конкурсу українці перемагали в ньому лише двічі. У 2018 році переможницею Long-Thibaud International Violin Competition стала українська скрипалька Діана Тіщенко.Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):