Тег AREA. Top_221


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Верховний суд Нідерландів постановив повернути "скіфське золото" Україні

П'ятниця, 09.06.2023 12:33   Джерело: сайт Українська правда

   Верховний суд Нідерландів постановив, що "скіфське золото", яке роками було предметом судової тяганини в Нідерландах, має бути повернуте Україні. Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє нідерландський телерадіомовник NOS. Верховний суд підтвердив рішення, ухвалене апеляційним судом Амстердама у жовтні 2021 року.

   Музей Алларда Пірсона в Амстердамі отримав об'єкти у тимчасове користування з чотирьох музеїв Криму у 2014 році. Коли Росія анексувала півострів, стало незрозуміло, кому передавати ці предмети: музеям в окупованому Криму чи Україні. 14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні "скіфське золото", однак у січні 2017 року "кримські музеї" почали процес оскарження рішення. Апеляційний суд в Амстердамі в 2021 році також ухвалив рішення на користь України.

Верховний суд Нідерландів постановив повернути ’скіфське золото’ Україні

   Тоді "Кримські музеї" звернулися до Верховного Суду Нідерландів, який 9 червня постановив, що скарби є культурною спадщиною всієї України. Тепер, коли Верховний Суд ухвалив це рішення, суперечка нарешті завершилася.

   В лютому 2014 року колекція "скіфського золота" була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона. Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири – в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Російсько-українська війна".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):