До змісту
Як ділили роботу автори книг з історії Києва
Як автори, Семен Широчин та Олександр Михайлик, “Невідомі периферії Києва” ділили. Мова піде про те, за що відповідав кожен автор у роботі над серією книг. Дослідники по-братерськи розділили хронологію: Олександр Михайлик писав про села, хутори, лісництва, а Семен Широчин – про виникнення цілісної забудови, масове домобудівництво та масиви.
Часові полюси теж розділилися на “до” і “після”, де золотою серединою став 1935 рік. Саме цього року прийняли перший Генеральний план розвитку Києва, який став фундаментом базової ідеї розвитку столиці у майбутньому. Отже, Олександр писав починаючи з динозаврів і до 1935 року, а Семен від 1935 й до сучасної Незламної. Михайлик і Широчин як Бонні та Клайд крокували разом по периферіях Києва, але не грабували, а відкривали для поціновувачів історії нові й нові факти про розвиток периферій: від окремих поселень до цілісних житлових масивів.
Щоб написати серію “Невідомі периферії” дослідники помалу збирають шматочки правдивих матеріалів:
• документи з державних архівів;
• історична література;
• довідкова література 19-20 сторіччя;
• журнали радянських часів;
• особисті архіви архітекторів;
- щоб зібрати для вас історичну хрестоматію і зберегти пам’ять про розбудову.
Більшість сучасних фотоматеріалів – це фото окремих районів Києва у різні роки. Автори, їхні друзі та знайомі щедро передали цінні кадри, щоб зробити книгу більш колоритною. Важливу роль відіграли польові дослідження. Довелося відшукати місцевих і старожилів та у розмовах за чашкою чаю отримати в них усю необхідну інформацію.
Фішкою в оформленні книг стали плани та карти місцевості, а також історичні малюнки поселень та рідкісні архівні фото. Уявляєте, навіть аерофотознімки 1941-1944 та супутникові знімки 1960-х-1970-х років зберегли.
Всі ці етапи до дрібниць відтворили розвиток київських периферій. Розповіді про поселення та місцевості не оминули жоден будинок. Навіть ті поселення, які зникли або були знесені, згадані і не забуті.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Історія Києва" та "Бібліотека".