Тег AREA. Top_221


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

Якщо ми не зберігаємо нашу природу, то заради чого ми воюємо, – військовий про внутрішній туризм

Неділя, 30.10.2022 20:24   Джерело: сайт 24 канал. Скорочено

   Андрій – киянин. Навчаючись у школі, він відвідував екологічний гурток. Згадує, що спочатку ходив туди, щоб спілкуватися з дівчатами, але зрештою перейнявся ідеєю збереження довкілля.

   "Я сам із ДВРЗ (столичний мікрорайон поблизу Дарницького вагоноремонтного заводу, – 24 канал). Це заводський мікрорайон, але біля лісу. Ліс для нас є важливим, сакральним місцем. Місцеві там часто відпочивають і прибирають за тими, хто погано відпочиває", – каже Андрій Хрутьба.

Якщо ми не зберігаємо нашу природу, то заради чого ми воюємо, – військовий про внутрішній туризм

   Разом з іншими гуртківцями Андрій проводив екологічні уроки в київських школах, тому коли його запросили в Голосіївський НПП працювати в екологічній освіті ("робити те, що ти й робиш, але за це ще і платять"), Андрій погодився.


     Як вплинула війна на Голосіївський НПП

   Голосіївський національний природний парк лежить на правому березі Києва. Він складається з кількох відокремлених частин різного розміру, які розташовані в Голосіївському, Святошинському та Оболонському районах Києва. До складу парку входять лісові масиви, де навесні 2022 року базувалися військові та відбувалися бойові дії.

   У лютому, на початку весни Андрій залишався в парку. Тоді території загрожували пожежі, потрібно було вирішувати нагальні паркові справи. Під час нападу на Київ воєнна техніка перебувала й у лісах парку, каже науковець, але наразі оцінити екологічний вплив бойових дій на територію неможливо, бо ліси Київщини нині заборонено відвідувати. Ще один удар по парку – через війну виїхала частина співробітників. Наступна проблема – фінансування: якщо доступу до лісу немає, парку ніяк заробити на рекреації.

   З другого боку, Андрій визначає позитивний вплив від заборони на відвідування лісів (зокрема, належних до Голосіївського НПП) – у зменшенні антропогенного навантаження, яке науковець називає безмірним у Києві.


     "Зараз я на посаді військовослужбовця ЗСУ"

   2014 року, коли почалася війна, в Андрія щойно народилася донька, тому він не пішов на фронт. Однак він волонтерив, спілкувався з активістами, які безпосередньо допомагали українським військовим, і тероборонівцями. На початку лютого 2022 року Андрій підписав контракт із Силами ТрО.

   Повномасштабна війна для нього не була сюрпризом, його родина мала план дій про цей випадок. Щойно після 24 лютого йому не вистачило зброї через кількість охочих захищати країну, Андрій став допомагати з гуманітаркою, годувати тих, хто потребував їжі, працював у парку. Коли ситуація стабілізувалася, записався в добровольче формування "Вільна Україна" та виконував завдання в межах Київської області:

   Андрій мав вибір – лишатися на Київщині чи їхати в гарячі точки. Він обрав їхати, і зараз обороняє Південь України. Перед від’їздом Андрій подбав про функціонування парку, найнявши професійних юристів для розв’язання земельних питань і закріпивши спеціалістів за напрямами освіти, науки, рекреації, охорони.

   Після перемоги Андрій планує повернутися до збереження довкілля. Каже, для нього не важлива назва посади; має значення діяльність.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Екологія" та "Російсько-українська війна".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):