До змісту
До ювілею американської прем'єри українського "Щедрика"
Уперше в Києві, з нагоди 100-ої річниці американської прем’єри "Щедрика", відбудеться програвання унікальної платівки із нью-йоркським записом пісні (Brunswick, 1922 р.).
Будинок-музей Миколи Лисенка запрошує 5 жовтня о 16:00 на урочистості з цієї нагоди. Ви дізнаєтеся, коли і за яких обставин було здійснено перший грамофонний запис "Щедрика" у США. Як пісня була сприйнята під час прем’єри у Карнегі Гол. Коли з’явилася колядка Carol of the Bells і як уже американізований шедевр Миколи Леонтовича привласнював собі за океаном "русский мир". Про все це розповість дослідниця історії "Щедрика", засновниця Інституту Леонтовича Тіна Пересунько, котра привезла грамофонний раритет із Нью-Йорка.
Також уперше у Києві буде представлено:
1. Оригінал партитури Carol of the Bells (Нью-Йорк, Carl Fischer Music, 1936 р.) та ноти першої англомовної версії "Щедрика" – пісні The Bluebirds
(Нью-Йорк, Witmark and Sons, 1933 р.);
2. Копію концертного буклету прем’єри Щедрика у Карнегі Гол (5 жовтня 1922 р.);
3. Одне з перших друкованих видань "Щедрика" у збірнику "Колядки та Щедрівки" (Київ, 1918 р.).
Окрім того, охочі зможуть послухати найстаріші грамофонні записи української колядки на раритетних платівках із США у виконанні найвідоміших американських музикантів: Westminster Choir (1941 р.), Fred Waring and his Pennsylvanians (1942 р.), Robert Show Chorale (1946 р.) New York Philharmonic (1956 р.). Матеріали передав для тимчасового експонування у Києві колекціонер і дослідник Анатолій Паладійчук.
А чи знали ви: Прем’єра "Щедрика" у США відбулась 5 жовтня 1922 року під час концерту хору Олександра Кошиця у Карнегі Гол. Виступ став кульмінацією міжнародного турне українських співаків, які гастролювали світом за дорученням глави Української Народної Республіки Симона Петлюри з метою лобіювання міжнародного визнання української незалежності та протидії російській пропаганді, що заявляла: "українського народу не існує".
Захід відбувається за ініціативи Інституту Леонтовича. Вхід вільний!
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Iсторія" та "Київські музеї".