Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

У Києві перейменують бібліотеки, назви яких пов`язані з історією росії

Неділя, 04.09.2022 20:21   Джерело: сайт Вечірній Київ. Фото власне

   Заклади мають носити назви, пов’язані з історією Києва та відомих українців. Ініціативу щодо перейменування підтримали на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій. Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, ми продовжуємо зменшувати культурологічний вплив країни-агресора, а наша держава має власних видатних особистостей та визначні історичні події, якими ми пишаємось та маємо зробити їх частиною сучасності Києва.

   "Після 24 лютого назви наших закладів культури не можуть містити топоніміку, пов‘язану з країною-агресором, її історією та мають носити назви, пов’язані з історією Києва та відомих українців, які внесли значний внесок у розвиток державності, освіти та культури нашого народу, — наголосила Вікторія Муха. — Процес перейменування київських бібліотек не передбачає заборону закордонної літератури, проте він сприятиме зменшенню рівня пропагандистського впливу країни-агресора та імперських наративів на нашу свідомість, а також допоможе захистити культурне надбання української нації. Ми встановлюємо нові орієнтири української ідентичності та відновлюємо історичну справедливість".

   Депутатка додала, що протягом двох тижнів колективи бібліотек, назви яких пов’язані з російською імперією, росією та СРСР, підготують пропозиції щодо перейменувань закладів культури. Згодом пропозиції буде розглянуто на засіданні Комісії з питань найменувань, яка є консультативно-дорадчим органом при Київському міському голові.

У Києві перейменують бібліотеки, назви яких пов`язані з історією росії
Барельєф на будівлі однієї з київських бібліотек

   Так, у столиці є бібліотеки імені Антона Чехова, Зої Космодем’янської, Валі Котика, Олександра Блока, Федора Достоєвського, Юрія Гагаріна, Максима Горького, Володимира Маяковського, Анни Ахматової, Аркадія Гайдара, Олександра Пушкіна та інших.

   Повномасштабне російське вторгнення активізувало процеси дерусифікації та декомунізації у Києві. Минулого тижня міська рада перейменувала третину вулиць столиці з пакету дерусифікації, на черзі — ще близько 200.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Бібліотека" та "Російсько-українська війна".Вам була корисна ця стаття?

Юрій  05.09.2022 07:46
Згоден, давно пора було це зробити!

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):