До змісту
У столиці відбудеться вечір пам’яті письменника Бориса Штерна
14 лютого 2022 року Борису Штерну могло б виповнитися 75 років. Проте, він прожив тільки 51 рік, залишивши після себе цікаву літературну спадщину. У 1994 році киянина Бориса Штерна було визнано найкращим фантастом Європи (до нього цієї честі у Східній Європі були удостоєні лише брати Стругацькі та Станіслав Лем).
"Майстер короткого оповідання, творець химерних світів та образів, Письменник саме з Великої літери, гуморист від природи, людина широкої душі", — так кажуть про письменника організатори вечора і запрошують послухати спогади та історії з життя письменника, якими поділяться його друзі, колеги та члени сім’ї.
Борис Штерн народився 14 лютого 1947 року у Києві. Працював у Сургуті та Нижньовартовську, після чого переїхав до Одеси, де прожив 17 років. Закінчив філологічний факультет Одеського Державного Університету.
У 1971 році надіслав свою першу повість Борису Стругацькому і отримав від нього схвальний відгук. Перше оповідання (гумореска "Психоз") було опубліковане у 1975 році. Твори маловідомого автора привернули увагу Бориса Хазанова і Штерн починає співробітництво з журналом "Хімія та життя". З 1976 року і до кінця 1980-х він надрукував кілька науково-фантастичних оповідань: "Фокусники" (1976), "Дім" (1980), "Чия планета?" (1980) та інші.
З початку 1990-х років Борис Штерн починає більше друкуватися. Розширюється його жанровий діапазон — він звертається до казок, сатири, соціальної та реалістичної прози. Одним з найвідоміших творів того часу є повість "Записки динозавра", а також продовження циклу оповідань про пригоди інспектора Бел Амора.
Виходять збірки Бориса Штерна "Хто там?", "Риба кохання" та інші. Видається роман "Ефіоп", який отримує премію Бориса Стругацького "Бронзовая Улитка". Однак у листопаді 1998 року він несподівано помер. Останній роман про інспектора Бел Амора "Вперед, конюшня!" вийшов вже після смерті автора.
Коли: 15 лютого о 19:00. Де: Музей Шолом-Алейхема, вулиця Велика Васильківська, 5А. Вартість: вхідний квиток — 60 гривень.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Київські музеї" та "Бібліотека".