До змісту
Сьогодні 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи
Вночі 26 квітня 1986 року серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Повністю ліквідувати пожежу вдалося лише 10 травня. Радіоактивна хмара накрила три країни: Україну, Білорусь та Росію. Евакуація почалася тільки на другий день, оскільки радянська влада приховувала катастрофу. Люди брали з собою найнеобхідніше, в основному, тільки документи, їм пообіцяли, що вони повернуться додому протягом двох або трьох днів.
Однак більше ніхто з них сюди не повернувся. Загалом було евакуйовано 115 тисяч людей з Прип'яті та навколишніх поселень. Ця подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.
Читачка сайту "Ліски" Антоніна Просєкова: У "Літературній Україні" №4 за 27 лютого та № 5 за 13 березня 2021 року подається розлоге інтерв'ю з Юрієм Щербаком. Зокрема Світлана Короненко запитує Юрія Миколайовича: - Ви, очевидно, найнесподіваніший і найнепрогнозованіший письменник. Успішно працюючи в прозі та драматургії, Ви раптом кидаєте все і беретеся за чорнобильску тему. Багато тоді понаписували про Чорнобиль усяких творів. Це стало своєрідною кон'юнктурою, а Ваш "Чорнобиль", очевидно - єдина українська книга, що й донині має читача в різних країнах світу... Відповідь на зауваження Світлани Короненко міститься у двох знімках під назвою: "Щодо повісті "Чорнобиль".
На фото також: невеликий уривок з книжки під назвою "АВАРІЯ" (стор. 17-19); біографія Юрія Щербака з довідника НСПУ за 2011 рік (стор. 535).
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Iсторія".