Тег AREA. Top_201


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 


  До змісту

На Русанівці браконьєри зрізали особливе дерево

П'ятниця, 08.01.2021 16:53   Джерело: сайт Вечірній Київ

   Напередодні новорічних свят у столиці обробляли хвойні дерева спеціальними розчинами, щоб вберегти їх від вандалів. Проте, у Русанівському парку не вгледіли "сосну чорну", що росла на Алеї українських діаспор. Вандали зрубали верхівку дерева, залишивши кілька гілок при стовбурі, тож небайдужі кияни сподіваються, що дерево може "відійти", хоча таким гарним та рівненьким, як колись, уже не буде.

   До слова, в умовах мегаполісів загальний стан сосни чорної зазвичай кращий, ніж сосни звичайної. Ця порода більш стійка до диму та промислових викидів. Сосна чорна широко використовується в захисних насадженнях - завдяки нечутливості до солі, промислового пилу, диму, що містять діоксиди, та здатності зростати в сухих умовах і добре поглинати SO2, NO2.

   Алею українських діаспор заклали на Русанівці у травні 2019 року українські громади з різних країн, як символ зв’язку українців усього світу з Батьківщиною. Пам’ятні написи ідентифікують дерево та діаспору.   Сосну чорну висадили під час першої черги. Тоді ще з’явилися дерева від від українських громад з Німеччини, Ірландії, Домініканської Республіки, Туреччини, Росії, Люксембургу, Великої Британії, ОАЕ, Князівства Монако, Сінгапуру, Італії та Канади.

   В рамках другої черги посадили 8 саджанців, зокрема, дуб (від українців Латвії), горобину (РФ, Москва), ліщину (Мексика), платан (Грузія), ялину (Індія), клен канадський (Канада), дуб червоний (Німеччина, Саксонія), карагач (Казахстан), збільшивши кількість дерев до 20.

   А цієї весни на Алеї українських діаспор висадили третю чергу дерев. Алея поповнилася 9 деревами, серед яких каштан, дуб, ялинка, сакура, клен, черемха, липа, в’яз, та кущем калини. Загалом планується висадити щонайменше 100 дерев.


   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Екологія" та "Флора ДВРЗ".Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):