Стан повітря в Києві - листопад 2019 року
Для визначення забруднення повітря у місті Києві протягом місяця було відібрано і проаналізовано 6811 проб. Визначалось 20 забруднювальних домішок. Основні: завислі речовини, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту і оксид азоту. Зі специфічних домішок визначались: сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень, аміак, формальдегід, 8 важких металів.
Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводилась шляхом порівняння з відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі населених міст. ГДК розподіляються на середньодобові (ГДКс.д.), і з ними порівнюються середні концентрації, та максимально разові (ГДКм.р.), з ними порівнюються разові максимальні концентрації шкідливих речовин.
У листопаді за індексом забруднення атмосфери (ІЗА) загальний рівень забруднення по місту і на десяти постах характеризувався, як високий. На трьох постах (вул.Попудренка, вул.Інженера Бородіна, Гідропарк) рівень забруднення характеризувався, як підвищений, на одному посту (пр.Науки) – як низький (див. рисунок).
Вміст діоксиду азоту за середньомісячними концентраціями перевищував рівень ГДКс.д. на всіх постах, крім ПСЗ № 5 (пр. Науки). Найбільші середньомісячні концентрації відмічені на вулиці Каунаській – 4,0 ГДКс.д., Бессарабській площі – 3,6 ГДКс.д., проспекті Перемоги і Деміївській площі – 3,3 ГДКс.д., вулиці Інженера Бородіна (ДВРЗ) – 3,0 ГДКс.д.
Загалом у листопаді, порівняно з попереднім місяцем, спостерігалось зниження середнього вмісту діоксиду і оксиду азоту, оксиду вуглецю, формальдегіду та деяке підвищення вмісту діоксиду сірки.
У порівнянні з листопадом 2018 р. загальний рівень забруднення повітря в Києві дещо підвищився. Зафіксовано зростання вмісту діоксиду сірки та фенолу, зниження – вмісту формальдегіду та окислів азоту. Повний звіт про стан забруднення атмосферного повітря в Києві у листопаді 2019 року дивіться за посиланням.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Екологія".