Стан повітря в Києві - червень 2019 року
Для оцінки якості повітря використовується індекс забруднення атмосфери (ІЗА), який розраховується як сума поділених на величину гранично допустимої концентрації (ГДК) середніх концентрацій забруднювальних речовин. За допомогою розрахунків величина ІЗА приводиться до величини концентрацій діоксиду сірки у долях ГДК. Згідно з існуючими методами оцінки, рівень забруднення вважається низьким, якщо ІЗА нижче 5,0; підвищеним – при ІЗА від 5,0 до 7,0; високим – при ІЗА від 7,0 до 13,0; дуже високим – при ІЗА, рівним 14,0 та більше.
У червні 2019 року загальний рівень забруднення по місту характеризувався як високий. Середньомісячні концентрації п’яти забруднювальних речовин (другого та третього класу небезпеки) перевищували ГДКс.д.: діоксиду азоту – у 4,2 рази, формальдегіду – 2,6 рази, оксиду азоту – 1,6 рази, діоксиду сірки та фенолу – 1,5 рази.
Вміст діоксиду азоту був високим майже на всіх постах. Найбільші середньомісячні концентрації цієї речовини відмічені: на вулиці Каунаській – 6,4 ГДКс.д., проспекті Перемоги та площі Перемоги – 5,1 – 5,4 ГДКс.д., на вулиці Інженера Бородіна (місцевість ДВРЗ), Бессарабській площі, Оболонському проспекті та вул. Семена Скляренка – у межах 4,6-4,8 ГДКс.д.
Середньомісячні концентрації оксиду вуглецю не перевищували відповідних санітарно-гігієнічних нормативів і були у межах 0,1-0,9 ГДКс.д. Максимальні разові концентрації досягали 1,1 ГДКм.р. на ПСЗ №4 (вулиця Інженера Бородіна), 1,0 ГДКм.р. – на ПСЗ №6 (площа Перемоги); на інших постах вони були в межах 0,1-0,9 ГДКм.р.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Екологія".