Живу на ДВРЗ. Тут багато безхатьків
Майже 30 тисяч людей підписані на інстаграм suka_zhizn. Це проект, який допомагає бездомним. На його сторінці зібрані фотографії та історії людей, які змушені жити на вулицях столиці. 2 роки тому цей паблік створив 28-річний киянин. Своє ім'я та прізвище він не розголошує.
Як виникла ідея?
Майже 18 років живу на ДВРЗ (житловий масив у Києві. Назва - від Дарницького вагоноремонтного заводу. - Gazeta.ua). Тут багато безхатьків. Я почав їх знімати на телефон і викладати у мережу. Хотів показати їхнє справжнє життя.
Я займався багато чим, але не почувався щасливим. Хотів бути лікарем, як прадід. Після 4 років у медичному університет залишив навчання. Це не моє. Працював оператором на телеканалах. Зараз я - фрілансер. Проекту "Сука життя" приділяю по 7-8 годин щодня. У ньому я знайшов себе.
Звідки назва?
Так називається період, через який проходять герої публікацій.
Як знаходите їх?
Спочатку шукав у районі. За півроку пройшов близько 3 тисяч кілометрів. Зараз співпрацюю з Будинком милосердя. Вони знають, хто потребує підтримки. Нещодавно написала одна із підписниць, попросила про допомогу.
Комусь із них вдалося вирватися з такого життя?
Було кілька випадків. Одного разу у купі сміття знайшов Вадима. Повернувся з АТО, йому нікуди було йти. Я допоміг почати життя з чистого аркуша. Працює таксистом в Uber, знімає житло.
Женя - колишній продюсер. Освічений: має 2 червоні дипломи, знає 2 іноземні мови. Опинився на вулиці. Його не брали на роботу, бо не мав документів. Бомжував близько 3 років. Наступного дня після опублікованого посту знайшлись давні друзі, колишні колеги. Їхня зустріч і змінила його життя. Ролик про Женю монтував 4 рази. Коли переглянув, вперше за 15 років заплакав. Ця історія довела: все, що я роблю, недаремно.
Чи є якісь принципи, яких дотримуєтеся в роботі з безпритульними?
Ніколи не даю грошей. Тільки їжу, нічліг, одяг, знаходжу роботу, допомагаю з документами.
За що вас критикують?
Говорили, що зробив бізнес на безхатьках. Із благодійних грошей не взяв ні копійки. Навпаки - вкладаю. Спочатку всю критику сприймав на свій рахунок. Пішов до психолога. Навчився жити з цим негативом і не зациклюватися.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Самоорганізація".