Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук


До змісту 


Українець - "батько" мобільного телефона

Середа, 03.04.2019 15:23   Скорочено, за матеріалами сторінки Diaspora.ua

   Сьогодні минає 46 років від першого дзвінка по мобільному телефону. Ця подія відбулася 3 квітня 1973 року. А завдячуємо ми цим винаходом та зручністю сучасного спілкування з допомогою мобільних американському інженеру українського походження Мартіну Куперу.

   Його батьки були емігрантами з-під Києва. Саме вони змалку зацікавили сина інженерією і завдяки їм Мартін зрештою отримав диплом магістра Іллінойського інституту технологій.

Мартін Купер    У 1954 році йому вдалося влаштуватися на роботу в компанію Motorola - тоді малопомітну телекомунікаційну компанію. Монополістом у той час була фірма AT&T, яка повністю забезпечувала країну телефонним зв'язком. Саме їй вдалося зробити те, що здавалося неможливим – перенести телефони в автомобілі. Це устаткування важило 15 кг, однак сам факт того, що можна їхати в автівці і спілкуватися, вражала.
   Тим часом у маловідомій компанії Motorola розуміли, що такі телефони все одно обмежують людину, прив'язуючи до певного місця. Одного дня керівництво фірми зібрало інженерів у своєму кабінеті і заявило, що чекає від них інноваційних рішень.
   Мартін Купер взявся за це завдання і менше ніж за 2 місяці на столі його боса з'явився перший прототип мобілки - завдовжки 25 см і вагою понад кілограм, а заряду акумулятора вистачало аж на 20 хвилин. А головне - відтепер змінилася концепція телефонного дзвінка, адже можна було дзвонити конкретній людині, а не в конкретне місце.
   Тепер залишалось лише ефектно презентувати розробку, адже значення вдалої реклами вже тоді було величезним. І знову за це завдання взявся сам Купер. Третього квітня 1973 року, взявши свій мобільний, Мартін Купер вийшов у центр Мангеттена, запросивши туди журналістів та фотографів. Це була перша мобільна телефонна розмова. Саме її зафіксовано на фото в цьому дописі.

   Диво-пристрій одразу захотіли побачити в Білому домі. Кажуть, президент Рейган був зачарований ним. А Мартін Купер заснував власну компанію і став мільйонером. Звичайним людям довелося чекати ще 10 років, доки новинка стала доступною і їм. Хоча й тоді дозволити собі мобільний могли лише багатії. Він коштував 3500 доларів, і за ці гроші можна було купити автомобіль. Але на той час Motorola вже зменшила вагу телефона до 800 г.

   Сьогодні 90-річний Мартін Купер - член Національної інженерної академії США та співзасновник низки успішних компаній зв'язку.Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар

Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):