Відшукання курортних місць по Дніпру
Таку назву мала замітка в здвоєному (№№1,2) випуску журналу "Соціалістичний Київ" за 1933 рік. У тексті розповідається про підсумки експедиції під головуванням одного з керівників Київського курортного управління (Курупр) доктора Кричевського. Інші учасники - вчені Корчак-Чепурківський та т.Нічкевич, а також завідуючий малярійною станцією т.Ліфшиць.
В ході експедиції за маршрутом від Києва до Канева були відмічені перспективні місця для поєднаного з лікуванням відпочинку: Конча-Заспа (горішній беріг), Злодіївка (інсоляція для лікування кісткового туберкульозу), Монастирьок біля Ржищева, Канів.
Згідно з висновками, ряд місць стануть придатними для курортів після проведення меліоративних робіт. Деякі з обстежених місцевостей непридатні не тільки для лікування, але й для проживання. Наприклад, Осокорки, які плануються до знесення. У подальших планах вчених - аналогічні експедиції берегами річок Десна, Тетерів та інших приток Дніпра.
Прим. ред. "Ліски": на жаль, про керівника експедиції доктора Л.Кричевського докладнішої інформації знайти не вдалося. Про інших учасників відомо наступне:
Овксентій Васильович Корчак-Чепурківський - український гігієніст і епідеміолог, організатор системи охорони народного здоров'я, міністр УНР, дійсний член Всеукраїнської академії наук (ВУАН);
0льга Нілівна Нічкевич (нар. 1899) - геофізик, член географічного кабінету ВУАН, кандидат фізико-математичних наук; член вченої ради Інституту геологічних наук (1941–1945), старший науковий співробітник Львівського відділу Інституту геологічних наук (1945). Серед її довоєнних наукових робіт - публікація "Суми прямої сонячної радіяції в Київі за 1926 р. та градуювання геліографу Кембеля";
Я.І.Ліфшиць - керівник сектору науки Наркомздраву, директор Українського інституту експериментальної медицини, автор робіт "Завдання санітарної освіти і культурної революції" (1928), "Марксо-ленинская теория народонаселения и политика здравоохранения" (1934).
Що стосується назв місцевостей, то Злодіївка - це колишнє село поблизу Трипілля, зараз на його місці розташована сучасна Українка. Монастирьок (сучасна назва Монастирок) - урочище на території Канівського району Черкаської області. Представлене степовою ділянкою, обмеженою з півдня лісами, а з півночі стрімко обривається до Канівського водосховища. До утворення водосховища на цьому місці існувало село Монастирок.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Історія Києва" та "Медицина".