Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук


До змісту 


Скоро весна: ботанічна екскурсія в околицях ДВРЗ

Вівторок, 27.02.2018 21:24   Скорочено, за матеріалами Ботанічного Блогу

   Невеличка ботанічна екскурсія, присвячена лісам та піщаним ділянкам коло залізниці у межах міста. Пройшов від кінця вулиці Алма-Атинської до залізниці на Ніжин, а звідти - до Биківні та Броварського шосе. Ці ліси (переважають тут, звичайно, соснові, причому здебільшого у вигляді середньовікових, 40-60-річних культур) мені дуже подобаються, оскільки кожного разу я знаходжу в них щось нове й цікаве для себе.

   У деревостані, крім сосни звичайної (Pinus sylvestris L.), зростають дуб звичайний (Quercus robur L.), клен гостролистий (Acer platanoides L.), подекуди також граб звичайний (Carpinus betulus L.), береза повисла (Betula pendula Roth), робінія (Robinia pseudoacacia L.).

   В районі ДВРЗ флористичний склад цих лісів досить збіднений, хоча нерідко трапляються невеликі ділянки з домінуванням конвалії звичайної (Convallaria majalis L.) - регіонально рідкісного у межах міста Києва виду.

Ділянка з домінуванням конвалії
Ділянка з домінуванням конвалії

   Взагалі ліси Києва відзначаються великою кількістю адвентивних видів дерев та кущів, що дичавіють з культури. Робінією, кленом ясенолистим (Acer negundo L.) та черемхою пізньою (Prunus serotina Ehrh.) зараз нікого у Києві вже не здивуєш, однак тут є й цікавіші представники. Наприклад, знайшов в одному місці два кущі садового жасмину звичайного (Philadelphus coronarius L.).

Садовий жасмин звичайний
Садовий жасмин звичайний

   Також тут зростає дуже своєрідний вид липи (Tilia sp.), який мені поки ще визначити не вдалося. Його характерні ознаки - гладенький стовбур, великі листки (у півтора рази крупніші за листки липи серцелистої, що теж тут зрідка трапляється) та пухнасті від рясного короткого опушення гілки. Такі ж особини минулого року я знаходив у соснових лісах біля Житомирського шосе (Святошинський район). Буду чекати квітків та плодів для точнішого визначення.

Невідома липа
Невідома липа

   На одному з узлісь виявив невелику популяцію сону розкритого - виду з "Червоної книги України"!

Листки сону розкритого
Листки сону розкритого

   Всього під час цієї екскурсії було виявлено один вид з ЧКУ та три регіонально рідкісних у межах міста. Маршрут екскурсії на топографічній карті виглядає так:

Маршрут екскурсії

   Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Флора ДВРЗ".


Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар

Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):