Країна, де сходить сонце
Відомо, що цей рік Президентом України оголошений Роком Японії (Указ від 11.01.2017). З цього приводу проходять культурні заходи, як по всій державі, так і в Києві.
Нещодавно у бібліотеці ім.О.Олеся відбулася творча зустріч робітників закладу зі слухачами, де була представлена книжкова виставка "Світло зі Сходу", а клубом "Співрозмовник" проведена літературна година східної поезії за творами Ісікави Такубоку та Мацуо Басьо.
"Жалем горнеться серце моє..." - під цим зворушливим одкровенням пройшла бесіда про ІСІКАВА ТАКУБОКУ, який прожив всього 26 коротких років (1886 - 1912), але залишив після себе велику духовну спадщину. Народився він у селі на острові Хонсю у родині священника, похований у Токіо після тяжкої хвороби.
Поет, прозаїк, літературний критик, поезія якого мала значний вплив на розвиток жанру ТАНКА. Танка, або "Коротка пісня"- п'ятивірш, виникла у VIII ст. Нині посідає одне з чільних місць у новітній японській поезії. Більшість своїх танка Такубоку написав на острові Хоккайдо. Під впливом природи цього острова вийшла його збірка "Жменя піску", що дуже промовиста. Жменя піску - це символ безнадійного "плину" днів, символ швидких втрат, нездійсненних мрій...
"Освітлюючи емоції думкою..." - такими словами звернулася до слухачів керівник книгозбірні Тетяна Батова, читаючи вірші із збірки "Горсть песка":
- На берегу, на белом песке острова в Тихом океане,
обливаясь слезами,
я забавляюсь с крабами...
А Валентина Литвин, артистка театру-студії "Осінь", читала ці вірші у перекладі українською:
- У Східному морі, на острові,
на прибрежнім білім піску
я, не втираючи сліз,
бавлюся з крабеням...
"Красою Японії народжений" - почала свою розповідь бібліотекар Таісія Смаголь про МАЦУО БАСЬО (1644 - 1694) - японського поета періоду Едо. Нині він є визнаним як найвеличніший майстер коротких та чітких хайку, або ХОККУ. Жанр хокку відображає додепність, жарт, комічність. Творчість Басьо відома у багатох країнах світу і перекладена на багато мов. Вірші його декламувала пані Таісія:
- На старім ставку жаба в воду
плюснула - чули ви таку?
Антоніна Просєкова
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами Бібліотека" та Пишуть читачі".