Безкоштовні відвідування київських музеїв в останні дні року
Один раз на місяць всі категорії громадян можуть безкоштовно відвідати муніципальні музеї міста Києва. Це передбачено рішенням Київської міської ради від 28 травня 2009 року №537/1593 "Про заходи щодо відвідування закладів культури у м. Києві".
29 грудня 2016 року всі бажаючі зможуть відправитися в Історико-меморіальний музей М. Грушевського (вул.Паньківська, 9; тел.288-28-82, 288-27-07).
Експозиція музею Михайла Грушевського у меморіальному будинку на вулиці Паньківській, 9, була відкрита в 2006 році, через 14 років після заснування самого музею. Це єдина будівля, яка вціліла до наших днів від київської садиби Грушевських. У фондах музею – оригінали листів М. Грушевського і його рідних, інших відомих діячів української науки і культури, праці історика, видання під його редакцією, книги з особистої бібліотеки. У двох виставкових залах музею представлені твори відомих українських майстрів і документальні проекти. У будинку відтворили і відреставрували внутрішнє оздоблення: декоративні елементи інтер’єрів, печі, сходова клітка з оригінальним декором, віконна фурнітура початку ХХ ст.
30 грудня свої двері відкривають національний центр культури «Музей Івана Гончара» (вул.Лаврська, 19; тел.288-92-68) та Музей партизанської слави (вул.Славгородська, парк Партизанської слави).
Національний центр культури «Музей Івана Гончара» був заснований в 1993 році і налічує понад 15 тис. етнографічних та мистецьких одиниць експонатів, серед яких – 2700 зразків тканини (рушники, сорочки, верхній одяг, килими, зразки вишивок), близько 700 предметів кераміки. Центром проводяться етнологічні дослідження, польові експедиції, організовуються наукові конференції та культурно-мистецькі заходи, зокрема фестиваль «Орелі», налагоджується зв’язок з народними художниками, іншими носіями традиційної культури та її дослідниками.
Музей партизанської слави. Для відтворення атмосфери тих років в музеї демонструється партизанська землянка, дерев’яний віз і рибальський човен, якими користувалися партизани. Експозиція складається з кількох розділів і розповідає про партизанську боротьбу в 1941 році. У музеї також регулярно проходять фотодокументальні і художні виставки, кінолекторії, присвячені темі війни 1941-1945 років. На виставках можна побачити матеріали, які висвітлюють бойову діяльність партизанів під час форсування Дніпра.
Напередодні Нового року – 31 грудня – вільно можна відвідати Музей гетьманства (вул.Спаська, 16Б; тел.462-52-90).
Основними завданнями музею є збереження, комплектування, вивчення і використання пам’яток історії та культури України козацько-гетьманської доби та висвітлення проблем державотворення в Україні. Фонди музею налічують понад 9000 предметів. Музей знаходиться в будинку-пам’ятці архітектури кінця XVII ст. – у відомому «будинку Мазепи». У музеї є кілька залів: зал Орлика, зал Скоропадського, зал Хмельницького і зал Мазепи.
Прим. ред. "Ліски". Перед тим, як піти до обраного вами музею у день, коли його відвідування вільне для всіх, необхідно обов'язково зателефонувати туди заздалегідь, щоб уточнити, що графік вільного відвідування не змінився! Виставки та найрізноманітніші заходи, які періодично відбуваються в музеях, можуть змінити графік безкоштовного відвідування.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Київські музеї".