Демонтаж меморіальних дощок у Києві
На початку листопада Експертна Рада з питань комуністичної символіки при Київській міській раді склала попередній перелік меморіальних дощок, які слід демонтувати. Зняття дощок проводиться відповідно до положень Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
До цього списку увійшли 79 дощок, які знаходяться на вулицях та площах Києва. Для кожної дошки зазначено її зміст і подальшу долю після демонтажу. Наприклад, стосовно дошки на вулиці Шовковичній написано таке: "Анотаційна дошка Лібкнехту Карлу, вул. Шовковична, 36/7. Діяч німецького й міжнародного робочого руху, один із засновників Комуністичної партії Німеччини. Не мав жодного відношення до України та Києва зокрема. Висновок: демонтувати. Заходи після демонтажу: вирішує балансоутримувач".
Сподіваємося, що київська міська влада підійде ло питання демонтажу зважено та по-хазяйському. І ті дошки, які заслуговують на збереження, кияни зможуть побачити згодом у якомусь спеціальному музеї. Ми ж поки що фіксуємо для історії вигляд меморіальної дошки на вулиці Шовковичній у Києві станом на 23 листопада 2015 року.
Вулиця Шовковична відома з кінця XVIII століття як Аптекарська. Назва Шовковична вперше згадується у 1834 році, походить від шовковичного саду, територією якого прокладена вулиця (сад ліквідовано у 1835 році). Одночасно існувала паралельна назва вулиці — Левашовська, за ім'ям Василя Левашова, київського генерал-губернатора у 1834–1837 роках, який реалізував планування Липок. У 1869 році назву Левашовська було офіційно затверджено.
З 1919 року — вулиця Лібкнехта або вулиця Карла Лібкнехта, на честь діяча німецького і міжнародного комуністичного руху Карла Лібкнехта. Під час німецької окупації у 1941–1943 роках вулиця мала назву Горст Вессельштрассе (нім. Horst Wessel Str.), на честь Горста Весселя. У 1993 році вулиці повернуто історичну назву — Шовковична.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Історія Києва".