Тег AREA. Top_231


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 

День української писемності та мови

Понеділок, 09.11.2015 08:22   

   Сьогодні, 9 листопада, відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го року №1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

   У столиці окупованого Росією Криму невідомі розклеїли листівки з написом "українською прикольніше". Листівки з'явилися в Сімферополі напередодні Дня української писемності та нагадали мешканцям міста про українську мову.



Вам була корисна ця стаття?

Всегда  10.11.2015 08:14
Л.М. Гумилева, но оно расходится с официальной теорией, которую пропагандируют в Украине, поэтому приводить его я не буду (теории существуют независимо от нас и от наших знаний о них).

Всегда  10.11.2015 08:09
У проживающих на территории бывшего Советского Союза народов своя письменность была только у армян и грузин (удивительно и возмутительно, правда, для тех кто не знал). Так произошло, в первую очередь благодаря их раннему (первые в мире) принятию христианства на государственном уровне, лет этак на 700 раньше словян. Армянам письменность подарил ученый монах Месроп Маштоц, грузинам по некоторым данным сочинил буквы он же. Все остальные использовали кириллицу, после распада Союза некоторые перешли на латиницу. Кириллицей, также пользуются многие славянские народы, исторически не исповедующие католичество. Сочиняли письменность Кирил и Мифодий, якобы в Моравии (Чехия), по другим данным на территории Болгарии. В начале, по мнению исследователей они сочинили, глаголицу, а потом она переросла в кириллицу. В отношении украинского языка, есть мнение известного и почитаемого во всем мире, создателя теории пассионарности, которая сегодня архиактуальна и с успехом применяется на практике, историка-этнолога и т.д.

Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):