Столичних школярів навчатимуть правилам утилізації батарейок
17 червня 2015 року на засіданні Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики депутати розглянули звернення ГО "Інформаційно-дослідницький центр" Дитячий Форум" стосовно впровадження низки еколого-просвітницьких заходів у місті Києві. Громадська організація працює над екологічним просвітництвом учнів — формує у школярів практичні навички, спрямовані на збереження навколишнього середовища. З вересня 2013 року по теперішній час завдяки зусиллям організації було зібрано і здано для подальшої утилізації понад 3 тонни використаних батарейок.
"У масштабах країни, де протягом року збирається близько 5000 тонн батарейок, одними тільки зусиллями ентузіастів дуже важко змінити ставлення до потреби охоронної діяльності навколишнього середовища. А ось діти, при умові їх екологічної освіти, це благодатна і активна енергія, організувавши яку можна буде з впевненістю дивитися в завтра", — наголосив голова правління громадської організації Вячеслав Амінов.
Представники організації запропонували створити в школах екологічний актив, завдання якого полягатиме в організації практичних заходів по збереженню навколишнього середовища. Кожна школа потребує облаштованого кутка з контейнером, куди можна буде скидати використані батарейки, а вилучені кошти з утилізації будуть використані на власний розсуд екологічного активу на організацію природоохоронних заходів свого мікрорайону. Для завучів із виховної роботи передбачені конференції на тему "Практична участь школи в реальному оздоровленні природи свого мікрорайону".
Громадська організація також попросила розглянути виділення коштів з міського бюджету на зйомку мультфільму "Казка про те, як козаки Київ-Град рятували". Герої мультфільму навчать дітей сортуванню сміття та правил утилізації відходів.
Екологічна комісія надала доручення райдержадміністраціям, КП "Київкомунсервіс", Департаменту освіти і науки, молоді та спорту й постійній комісії Київради з питань освіти, науки та інноваційної політики щодо поширення інформації, яку надала громадська організація.
Прим. ред. "Ліски". Виходячи з власного досвіду збору батарейок на утилізацію, зазначимо, що навряд чи школярам вдасться реалізувати наступне (цитата з повідомлення сайту Київради): "...кошти з утилізації будуть використані на власний розсуд екологічного активу на організацію природоохоронних заходів свого мікрорайону".
Навпаки, треба бути готовим до того, що відправка батарейок на утилізацію потребуватиме витрат з приблизного розрахунку: 5 грн. на кожний кілограм.
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "Екологія" та "Школа".