Батьківщину-матір одягнули у маковий віночок
Друга світова війна, одними з передумов до якої були політична ідея «арійського світу», роздування міфів про утиск німецькомовного населення в пресі, радісні вигуки «Гітлер - введи війська» і анексія Німеччиною Судетської області, що належала Чехословаччині, розпочалася 1-го вересня 1939-го року. Вона охопила всю земну кулю і тривала до 2-го вересня 1945-го року, забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла наймасштабнішу розруху і горе.
8-го травня 1945-го року, близько опівночі в передмісті Берліна Карлсгорсті делегація представників німецького командування на чолі з генералом Кейтелем з боку агресора підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини. Від Великобританії акт підписав маршал Артур Теддер, генерал Карл Спаатс від США, від усіх радянських республік був підпис маршала Георгія Жукова та генерал Жан де Латтр де Тассіньї від Франції.
Це була проста демонстрація примирення й пам’яті. Так, свято Перемоги в Європі святкується й донині щорічно 8-го травня. 24-го березня 2015-го року Президентом суверенної європейської України було підписано Указ № 169/2015, яким тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції. З Днем пам’яті і примирення!
Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Фото".
Всегда 08.05.2015 17:07
Пропаганда.