Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук


До змісту 


Збори від 'Фронту змін'

25.10.2010      

Збори від 'Фронту змін'   Напередодні вихідних на будинках мікрорайону були розклеєні оголошення. Хоч даних органiзаторiв на оголошеннях не було, уважні читачі помітили, що на зворотньому боці надруковані тексти політичного проекту "Фронт змін". :)

   У призначений час прийшли два молодих хлопці і дівчина та розпочали збори. Суть промови - спонукати людей до активної життєвої позиції, яка дозволила б їм зокрема вирішити спільні побутові проблеми, наприклад, покращити якість комунальних послуг, навести елементарний порядок та підвищити комфорт проживання і безпеку у власному будинку.

   Людей спочатку було небагато - декілька чоловік, пізніше підійшло ще трохи, загальна кількість учасників зборів склала близько 20 чоловік.

   Конкретними шляхами для вирішення проблем були запропоновані організація у будинку ОСН (орган самоорганізації населення - будинковий комітет) та ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку). Зі свого боку пообіцяли безкоштовні юридичні консультації і допомогу з питань житлово-комунального господарства, ОСН, ОСББ, закріплення прибудинкових територій та ін.

   Оскільки організатори зборів в основному оперували теоретичними поняттями, місцеві мешканці швидко перевели дискусію у практичну площину. Зокрема, вони звернули увагу на такі проблеми, як затримку у компенсації державою вартості послуг, наданих з боку діючих ОСББ своїм мешканцям-пільговикам, відсутність гарантії виділення державою коштів на законодавчо передбачений "перший капітальний ремонт".

Збори від 'Фронту змін'    У виступах пропонувалось всебічно вивчити питання передачі будинку з балансу ЖЕКу на баланс ОСББ, у тому числі оцінити вартість утримання власного персоналу (голова правління, паспортист, бухгалтер, електрик, сантехнік, двірник), виділення службових приміщень для його роботи, необхідність розмежування комунікацій тощо.   Взагалі відмічалась необхідність зваженого підходу до створення ОСББ, враховуючи велику відповідальність такого кроку, адже після нього будинок залишається наодинці у взаєминах з постачальниками послуг, такими як Київенерго, Київводоканал, службою обслуговування ліфтів, аварійними підрозділами зазначених служб, вивізником сміття, санепідемстанцією тощо.

  Були й виступи противників ОСББ, які вважали помилкою відмову від послуг ЖЕКів, які мають кваліфікований персонал і великий практичний досвід робiт з обслуговування будинків.

  Збори продовжились і після того, як організатори пішли, залишивши свої контакти: "Фронт змiн", Київський мiський осередок, м.Київ, вул.М.Рибалка, буд.11,тел.(044)287-88-09, 287-88-10, сайт www.kyivzmin.com.

   У підсумку було вирішено:

1. Подякувати "Фронту змін" за організацію зборів. В подальшому - з вдячністю приймати можливу допомогу також інших партій, залишаючись при цьому політично нейтральними.
2. Доручити власнiй ініціативній групі проведення порівняльного економічного аналізу помiсячного утримання будинку з боку потенцiйних балансоутримувачів - ЖЕК або ОСББ. Після обнародування звіту провести його публічне обговорення, по результатах якого прийняти рішення про створення або не створення ОСББ.


Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегом "Політика".Можете додати свій коментар

Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):